Trwa ładowanie...
d32mnms
Zarzut dla pijanego kierowcy, który wjechał w przystanek. W wypadku zginęły dwie osoby

Zarzut dla pijanego kierowcy, który wjechał w przystanek. W wypadku zginęły dwie osoby

Share
d32mnms

Spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby, zarzuciła warszawska prokuratura kierowcy, który wjechał w przystanek autobusowy w centrum Warszawy. Ponieważ mężczyzna był pijany, grozi mu nawet 12 lat więzienia.

- Zakończyło się właśnie jego przesłuchanie. 35-letni Andrzej S. usłyszał zarzut dotyczący spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Ponieważ mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości i uciekł z miejsca zdarzenia, jest to czyn zagrożony karą do 12 lat więzienia. Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego areszt - poinformował rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Przemysław Nowak.

Jak dodał, podczas przesłuchania mężczyzna przyznał, że prowadził auto oraz złożył wyjaśnienia.

d32mnms

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę, ok. godz. 1. - Samochód marki volvo wjechał w przystanek autobusowy na ul. Marszałkowskiej. Potrącił dwóch mężczyzn, mimo reanimacji nie udało się ich uratować. W aucie oprócz kierowcy było jeszcze dwóch pasażerów - relacjonowała wówczas kom. Ewa Szymańska-Sitkiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Kierowca był pijany, uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali go w domu, po dwóch godzinach. Miał 1,6 promila alkoholu we krwi.

Od maja br. obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące pijanych kierowców, którzy pod wpływem alkoholu spowodowali wypadek drogowy. Okres, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów, został wydłużony z 10 do 15 lat, minimalną karą są 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z wysokimi karami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie stosował karę w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych - w przypadku osoby, którą złapano po raz pierwszy oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł. dla recydywistów. Jeśli kierowca spowoduje wypadek drogowy pod wpływem alkoholu, nawiązka nie będzie mogła być mniejsza niż 10 tys. zł.

d32mnms

Podziel się opinią

Share
d32mnms
d32mnms
Więcej tematów