Trwa ładowanie...

Żałoba po katastrofie polskiego autokaru

Żałoba po katastrofie polskiego autokaruŹródło: AFP
d4ka0le
d4ka0le

Z inicjatywy prezydenta, w porozumieniu z premierem, wojewoda zachodniopomorski ogłosił wtorek dniem żałoby na terenie województwa zachodniopomorskiego - podało MSWiA. W ten sposób zostanie uczczona pamięć ofiar tragicznego wypadku polskiego autokaru pod Berlinem.

W związku z żałobą flagi narodowe na budynkach instytucji publicznych w Zachodniopomorskiem zostaną opuszczone do połowy masztu. Wojewoda apeluje o nieorganizowanie w tym dniu imprez o charakterze rozrywkowym, a w razie braku możliwości ich odwołania, o godne uczczenie pamięci ofiar.

Ponadto w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim została wyłożona księga kondolencyjna, do której mogą się wpisywać osoby chcące złożyć wyrazy współczucia rodzinom ofiar wypadku - poinformowała Małgorzata Woźniak, rzecznik MSWiA

d4ka0le

W niedzielę doszło do katastrofy polskiego autokaru na autostradzie pod Berlinem, w której zginęło 13 osób, a 29 zostało rannych. W autokarze, który był w drodze z Hiszpanii do Polski, znajdowało się 47 pasażerów i dwóch kierowców. Wycieczkę zorganizowało nadleśnictwo zakładowe w Złocieńcu. Do katastrofy doszło, gdy kobieta prowadząca samochód osobowy z berlińską rejestracją straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w polski autobus (kobieta jest ranna). Kierowca autobusu stracił wtedy kontrolę nad pojazdem i wpadł na filar wiaduktu.

d4ka0le
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ka0le
Więcej tematów