Trwa ładowanie...
d4769hm
d4769hm

"Zakopianka" już odblokowana po osunięciu się ziemi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4769hm

W Małopolsce uaktywniają się kolejne osuwiska. W miejscowościach Łapszanka i Szczawnica w pow. nowotarskim ziemia osunęła się na dwa domy mieszkalne. "Zakopianka" jest już przejezdna, ale osuwiska spowodowały utrudnienia na innych drogach regionu.

Jak poinformował rzecznik nowotarskiej straży pożarnej Piotr Krygowski, mieszkańcy zagrożonego domu w Łapszance nie chcą się ewakuować. - Osuwisko w Szczawnicy zostało zabezpieczone i nie zagraża już budynkom - dodał.

Kolejne osuwisko uaktywniło się na górze Snozka, przez którą przebiega droga wojewódzka nr 969 z Nowego Targu do Starego Sącza. - Osuwisko utworzyło dwumetrową wyrwę w drodze. Na miejscu policja kieruje ruchem - powiedział Krygowski.

d4769hm

Z powodu osuwisk zamknięta została również droga lokalna między Skawą a Naprawą w pow. nowotarskim oraz ponownie droga prowadząca do Sromowiec Niżnych.

Przed południem osuwisko zablokowało przejazd w obu kierunkach drogą krajową nr 7, czyli popularną "zakopianką" w miejscowości Krzeczów między Pcimiem a Skomielną Białą w powiecie myślenickim. Po południu służby drogowe uporały się z osuwiskiem i droga jest już przejezdna.

Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego apeluje do kierowców, aby w miarę możliwości powstrzymać się od podróży po Małopolsce.

d4769hm

Podziel się opinią

Share

d4769hm

d4769hm