Trwa ładowanie...
dj0rvwf

Zadbaj o klimatyzację dla własnego zdrowia

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przez kilka chłodniejszych miesięcy w przewodach i zakamarkach klimatyzacji zdążyły zebrać się szkodliwe dla naszego organizmu zanieczyszczenia, grzyby i pleśnie. Dlatego ważne jest jej wyczyszczenie i wymiana wkładu filtra
Przez kilka chłodniejszych miesięcy w przewodach i zakamarkach klimatyzacji zdążyły zebrać się szkodliwe dla naszego organizmu zanieczyszczenia, grzyby i pleśnie. Dlatego ważne jest jej wyczyszczenie i wymiana wkładu filtra (zdjęcie producenta)
dj0rvwf

Przez kilka chłodniejszych miesięcy w przewodach i zakamarkach klimatyzacji zdążyły zebrać się szkodliwe dla naszego organizmu zanieczyszczenia, grzyby i pleśnie. Dlatego ważne jest jej wyczyszczenie i wymiana wkładu filtra.

U wielu ludzi zaległe w układzie klimatyzacji zanieczyszczenia wywołują kichanie, kaszel, łzawienie oczu, mogą również wywołać przeziębienie. Dlatego też, przed okresem letnim, warto wybrać się na przegląd „klimy”. Czytelnym sygnałem ostrzegawczym jest nieprzyjemny zapach z nawiewów po włączeniu wentylatora.

Przynajmniej raz w roku powinniśmy skontrolować kilka elementów układu klimatyzacji: wyczyścić wszystkie kanały w instalacji, wymienić filtr kabinowy, odgrzybić parownik oraz oczyścić wloty powietrza na zewnątrz auta. W niektórych przypadkach powinniśmy robić te czynności przynajmniej dwa razy w roku, najlepiej wiosną i jesienią. Dotyczy to aut użytkowanych w miejscach takich jak bezdroża, duże miasta czy parkujących w otoczeniu drzew.

dj0rvwf

Sprawna klimatyzacja pozwoli nam ustawić w aucie optymalną temperaturę (20-22 stopnie Celsjusza). Jest to istotny czynnik, dzięki któremu kierowca lepiej utrzyma odpowiednią koncentrację. Pamiętajmy jednak, aby różnica temperatur pomiędzy powietrzem na zewnątrz i wewnątrz samochodu nie wynosiła więcej niż kilka stopni. Zbyt duże wahania mogą prowadzić do zmniejszenia odporności organizmu i przeziębień. Wyższa temperatura w samochodzie wpływa negatywnie na samopoczucie kierowcy, prowadząc do szybszego zmęczenia. To z kolei bezpośrednio przekłada się na obniżoną koncentrację i znacznie osłabia refleks.

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

ll

dj0rvwf

Podziel się opinią

Share

dj0rvwf

dj0rvwf