Trwa ładowanie...
d3otd00
wiadomości
26-06-2014 17:24

Zachodniopomorskie/ Do połowy 2015 r. w Bobolicach mają powstać ronda

d3otd00
d3otd00

Do połowy 2015 r. na przebiegających przez Bobolice (Zachodniopomorskie) drogach krajowych nr 11 i 25 mają powstać ronda, które poprawiają płynność i bezpieczeństwo ruchu.

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), jak poinformował w czwartek PAP jego rzecznik Mateusz Grzeszczuk, ogłosił przetarg na prace budowlane. Wadium ustalono na 40 tys. zł. Termin składania ofert upływa 10 lipca br.

Przeznaczone do przebudowy odcinki dróg są częścią tras z południa Polski nad morze. DK 11 łączy Bytom z Kołobrzegiem, DK 25 Międzybórz z Bobolicami. Latem na znajdujących w Bobolicach skrzyżowaniach tworzą się wielokilometrowe korki.

Z przeprowadzonego przez GDDKiA "Generalnego pomiaru ruchu 2010" wynika, że przez Bobolice w ciągu doby przejeżdża średnio 7227 pojazdów. W okresie letnim ruch ten wzrasta o 65 proc.

d3otd00

Samorząd i mieszkańcy zabiegali od zeszłego roku o zastąpienie skrzyżowań rondami. W tym celu stworzono m.in. stronę internetową "odblokuj Bobolice", za pośrednictwem, której zbierano poparcie dla inwestycji.

Decyzja o przebudowie dróg zapadła w listopadzie ub.r. Koszt prac szacowano na ok 5 mln zł. Początkowo planowano, że inwestycja zostanie wykonana w ciągu roku. Po sporządzeniu projektu uznano, że zakres robót jest na tyle duży, iż bezpieczniej będzie wykonać je w ciągu dwóch lat.

Jak powiedział PAP rzecznik szczecińskiej GDDKiA, rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na sierpień br.

d3otd00
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3otd00
Więcej tematów