Trwa ładowanie...
d3u1ba6
d3u1ba6
Wiadomości

Zachodniopomorskie/ Do połowy 2015 r. w Bobolicach mają powstać ronda

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3u1ba6

Do połowy 2015 r. na przebiegających przez Bobolice (Zachodniopomorskie) drogach krajowych nr 11 i 25 mają powstać ronda, które poprawiają płynność i bezpieczeństwo ruchu.

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), jak poinformował w czwartek PAP jego rzecznik Mateusz Grzeszczuk, ogłosił przetarg na prace budowlane. Wadium ustalono na 40 tys. zł. Termin składania ofert upływa 10 lipca br.

Przeznaczone do przebudowy odcinki dróg są częścią tras z południa Polski nad morze. DK 11 łączy Bytom z Kołobrzegiem, DK 25 Międzybórz z Bobolicami. Latem na znajdujących w Bobolicach skrzyżowaniach tworzą się wielokilometrowe korki.

d3u1ba6

Z przeprowadzonego przez GDDKiA "Generalnego pomiaru ruchu 2010" wynika, że przez Bobolice w ciągu doby przejeżdża średnio 7227 pojazdów. W okresie letnim ruch ten wzrasta o 65 proc.

Samorząd i mieszkańcy zabiegali od zeszłego roku o zastąpienie skrzyżowań rondami. W tym celu stworzono m.in. stronę internetową "odblokuj Bobolice", za pośrednictwem, której zbierano poparcie dla inwestycji.

Decyzja o przebudowie dróg zapadła w listopadzie ub.r. Koszt prac szacowano na ok 5 mln zł. Początkowo planowano, że inwestycja zostanie wykonana w ciągu roku. Po sporządzeniu projektu uznano, że zakres robót jest na tyle duży, iż bezpieczniej będzie wykonać je w ciągu dwóch lat.

Jak powiedział PAP rzecznik szczecińskiej GDDKiA, rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na sierpień br.

Akcesoria samochodowe. Duży wybór, atrakcyjne ceny. Zobacz oferty!

d3u1ba6

Podziel się opinią

Share

d3u1ba6

d3u1ba6