Trwa ładowanie...
d4dp1xv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Wiadomości

Za darmo autostradą A1 przez część weekendu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo autostradą A1 przez część weekendu
(PAP/Adam Warżawa)
d4dp1xv

Bramki na autostradzie A1 między Toruniem a Gdańskiem będą przez część weekendu otwarte - powiedział PAP doradca zarządu firmy GTC Aleksander Kozłowski. Opłaty za przejazd nie będą pobierane w piątek w godz. 16 - 24, w sobotę 7 - 24 oraz w niedzielę 8 - 24.

GTC (Gdańsk Transport Company) zarządza północną częścią A1 od węzła Czerniewice (w południowej części Torunia) do węzła Rusocin (pod Pruszczem Gdańskim).

Kozłowski wyjaśnił, że decyzję w tej sprawie podejmuje minister infrastruktury lub podległe mu służby w oparciu o przewidywania dotyczące ruchu. - Na to się składa wiele czynników, m.in. (festiwal) Open'er, ale nie tylko - on jest podejrzewam jedną z części składowych, oraz w oparciu jak to się odbywało w zeszłym roku, jakie w tym samym okresie ubiegłego roku było natężenie - powiedział.

d4dp1xv

Festiwal muzyczny Open'er odbywa się w Gdyni od środy 1 lipca do niedzieli 4 lipca.

Przyjęta niedawno przez parlament i podpisana przez prezydenta nowelizacja ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym pozwala na odstąpienie od pobierania myta w sytuacjach zwiększonego natężenia ruchu drogowego oraz zagrożenia bezpieczeństwa.

Według szacunków minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak koszt zwolnienia użytkowników A1 z opłat może wynieść maksimum 40 mln zł. W związku z tym rząd zdecydował o przekazaniu Krajowemu Funduszowi Drogowemu 50 mln zł na pokrycie strat spowodowanych zawieszeniem opłat za przejazdy autostradą A1 w weekendy wakacyjne.

tb/

d4dp1xv

* Tańsze OC w zamian za "czarną skrzynkę" w samochodzie *

Fajna pogoda w weekend? Wyjedź gdzieś z BlaBlaCar!

d4dp1xv

Podziel się opinią

Share

d4dp1xv

d4dp1xv