Qaqwqwrqw

Wystarczy aplikacja, aby auto samo znalazło miejsce parkingowe. Nowy parking Daimlera i Boscha

Parkowanie auta jeszcze nigdy nie było takie proste i szybkie. W muzeum Mercedesa w Stuttgarcie stworzono rewolucyjny parking.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystarczy aplikacja, aby auto samo znalazło miejsce parkingowe. Nowy parking Daimlera i Boscha
(Fot.Mercedes)
Qaqwqwrqw

Spieszysz się na spotkanie rekrutacyjne, cudem dojeżdżasz na miejsce o czasie – jest tylko jeden problem. Biuro jest w centrum dużego miasta, gdzie znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem. Krążenie wokół najbliższych ulic niewiele daje. Prawdopodobnie się spóźnisz i zostaniesz potraktowany niepoważnie przez przyszłego pracodawcę. Byłoby wspaniale, gdyby auto samo zaparkowało.* Czy to nadal daleka przyszłość?*

Mercedes-Benz i Bosch udowadniają, że nie. Obie te firmy opracowały aplikację, która pokieruje nasz samochód wyposażony w autonomiczne systemy na najbliższe miejsce parkingowe. Wystarczy, że kierowca zaparkuje na dedykowanym placu, który znajduje się na początku parkingu. Wtedy wystarczy już tylko uruchomić aplikację na smartfonie, która bez naszego udziału ustawi najnowszego Mercedesa na najbliższym wolnym miejscu parkingowym. Analogicznie będzie wyglądał odbiór auta. Wystarczy użyć aplikacji, aby samochód przyjechał w dowolne miejsce. Na razie system jest testowany na parkingu muzeum marki Mercedes-Benz w Stuttgarcie.

Fot.Mercedes
Podziel się
Qaqwqwrqw

Obie firmy w przyszłości planują budowę kolejnych takich parkingów, które na razie są w fazie testów. Takie place są w stanie pomieścić o 20 proc. więcej aut w porównaniu do obecnych, w których sami ustawiamy samochody.

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw