Trwa ładowanie...
d3c1r95

Wystarczy aplikacja, aby auto samo znalazło miejsce parkingowe. Nowy parking Daimlera i Boscha

Parkowanie auta jeszcze nigdy nie było takie proste i szybkie. W muzeum Mercedesa w Stuttgarcie stworzono rewolucyjny parking.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystarczy aplikacja, aby auto samo znalazło miejsce parkingowe. Nowy parking Daimlera i Boscha
(Fot.Mercedes)
d3c1r95

Spieszysz się na spotkanie rekrutacyjne, cudem dojeżdżasz na miejsce o czasie – jest tylko jeden problem. Biuro jest w centrum dużego miasta, gdzie znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem. Krążenie wokół najbliższych ulic niewiele daje. Prawdopodobnie się spóźnisz i zostaniesz potraktowany niepoważnie przez przyszłego pracodawcę. Byłoby wspaniale, gdyby auto samo zaparkowało.* Czy to nadal daleka przyszłość?*

Mercedes-Benz i Bosch udowadniają, że nie. Obie te firmy opracowały aplikację, która pokieruje nasz samochód wyposażony w autonomiczne systemy na najbliższe miejsce parkingowe. Wystarczy, że kierowca zaparkuje na dedykowanym placu, który znajduje się na początku parkingu. Wtedy wystarczy już tylko uruchomić aplikację na smartfonie, która bez naszego udziału ustawi najnowszego Mercedesa na najbliższym wolnym miejscu parkingowym. Analogicznie będzie wyglądał odbiór auta. Wystarczy użyć aplikacji, aby samochód przyjechał w dowolne miejsce. Na razie system jest testowany na parkingu muzeum marki Mercedes-Benz w Stuttgarcie.

Fot.Mercedes

Obie firmy w przyszłości planują budowę kolejnych takich parkingów, które na razie są w fazie testów. Takie place są w stanie pomieścić o 20 proc. więcej aut w porównaniu do obecnych, w których sami ustawiamy samochody.

d3c1r95

Podziel się opinią

Share

d3c1r95

d3c1r95