Trwa ładowanie...

Wypożyczanie samochodów na minuty w Krakowie. Niedługo w kolejnych miastach

d3jxhn5
d3jxhn5

Miejskie samochody, które można wypożyczać na minuty już od lat działają w wielu europejskich miastach. Teraz taka usługa pojawia się również nad Wisłą. Firma TrafiCar działa już w Krakowie, a niedługo wejdzie do kolejnych aglomeracji.

Jak to działa i do kogo jest skierowana usługa wypożyczania samochodu na minuty? Do obsługi systemu (zamówienia auta, otwarcia drzwi i zapłacenia) wykorzystywana jest aplikacja na telefon. W ten sposób szybko i wygodnie można znaleźć i wypożyczyć najbliższy pojazd. Usługa ta jest alternatywą dla taksówek, ale też po prostu dla posiadania samochodu w mieście. Jeśli ktoś jeździ tylko po terenie aglomeracji i nie pokonuje wielu kilometrów, to koszt wypożyczenia będzie niższy niż zakup nowego auta i wszystkie wydatki z nim związane (w tym utrata wartości pojazdu). Okazjonalne wypożyczanie samochodu może też zastąpić potrzebę kupowania drugiego auta w rodzinie.

Jak informuje przedstawiciel firmy wypożyczającej samochody na minuty, w cenie mamy nie tylko oczywiste elementy jak ubezpieczenie czy serwis auta, ale też benzynę i opłaty za parkowanie.

Na razie usługa TrafiCar ruszyła w Krakowie, gdzie działa flota 100 pojazdów, ale do marca 2017 roku samochody będzie można wypożyczyć też w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i na Śląsku.

źródło: TVN Turbo

sj, Wirtualna Polska

d3jxhn5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jxhn5
Więcej tematów