Trwa ładowanie...
ycipk-14mms5

Wyłudzał i kradł samochody. Zamiast aresztu dozór

Mężczyzna z kryminalną przeszłością posłużył się oszustwem i kradzieżą, by wejść w posiadanie dwóch aut. Policja złapała go na lotnisku, ale na razie nie trafi do aresztu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyłudzał i kradł samochody. Zamiast aresztu dozór
(Policja)
ycipk-14mms5

Pierwsze z przestępstw, które dopisał do swojego konta 31-latek, doszło w gminie Iłów. Do jednego z gospodarstw przyjechał 31-letni mężczyzna zainteresowany kupnem Audi S4. Nowy nabywca nie miał przy sobie dokumentów, ale umowa mimo to została zawarta. Kupujący przedstawił również potwierdzenie wykonania przelewu na konto dotychczasowego właściciela, wziął wszystkie dokumenty i odjechał. Przelew niestety nie dotarł, więc zaniepokojona kobieta zawiadomiła iłowskich policjantów.

W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że ten sam mężczyzna pojawił się w wypożyczalni aut w gminie Piaseczno. Wyjechał z niej Mercedesem Klasy S, wartym kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gdy minął termin zwrotu samochodu, pracownicy zaczęli szukać go na własną rękę. Okazało się, że limuzyna była wystawiona na sprzedaż w internecie. 31-latek podrobił dokumenty od samochodu i według nich był właścicielem mercedesa. Auto kupił handlarz aut, a następnie sprzedał je mieszkańcom powiatu sochaczewskiego.

Kryminalni ustali, że oszust przebywał poza granicami Polski. Dzięki współpracy z policjantami z Okęcia, mężczyzna został zatrzymany na lotnisku, gdy wracał z wakacji w Egipcie. Okazało się też, że w przeszłości był wielokrotnie notowany za szereg różnych przestępstw, w tym oszustw i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Po doprowadzeniu do sochaczewskiej komendy mężczyźnie przedstawiono łącznie trzy zarzuty. Dwa z nich dotyczyły oszustwa, trzeci natomiast przywłaszczenia cudzej rzeczy.

ycipk-14mms5

Mercedesa zabezpieczono i przekazano właścicielom. Ustalono również, że Audi S4 warte kilkanaście tysięcy złotych trafiło do skupu aut, gdzie zostało częściowo rozebrane. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Mimo to nie trafił on do aresztu. Prokurator wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Jak informuje Komenda Główna Policji, od początku stycznia do końca sierpnia 2017 roku zgłoszono kradzież 8305 pojazdów.

Źródło: Policja

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-14mms5

ycipk-14mms5
ycipk-14mms5