Trwa ładowanie...
dnx6hn3

Wydawali za łapówki zatrzymane wcześniej prawa jazdy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wydawali za łapówki zatrzymane wcześniej prawa jazdy
(Policja)
dnx6hn3

23 osoby podejrzane o korupcję przy wydawaniu zatrzymanych wcześniej dokumentów prawa jazdy w Biłgoraju zatrzymała policja. Wśród podejrzanych są dwaj pracownicy wydziału komunikacji tutejszego starostwa powiatowego.

Zatrzymane osoby to mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w wieku 20-65 lat. - Zatrzymano dwóch pracowników biłgorajskiego starostwa, sześciu pośredników oraz 15 osób, które odpowiadać będą za wręczanie korzyści majątkowej - poinformowała w czwartek Milena Wardach z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

dnx6hn3

- Przestępczy proceder polegał na tym, że jeden z pracowników Wydziału Komunikacji w zamian za korzyści majątkowe, wbrew przepisom wydawał zainteresowanym osobom zatrzymane wcześniej prawa jazdy - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu Romuald Sitarz. Według śledczych pracownik starostwa 41-letni Krzysztof L. od 2011 roku w 19 przypadkach miał przyjąć łącznie ponad 60 000 zł. łapówek. Osoby, które wręczały pieniądze - pojedyncze kwoty wahały się do 400 zł do 4 000 zł - odzyskiwały zatrzymane wcześniej prawo jazdy np. bez ponownego zdania egzaminu czy badań lekarskich.

Krzysztofowi L. przedstawiono też zarzut kierowania grupą przestępczą, która zajmowała się organizowaniem korupcyjnego procederu. Członkowie grupy, według ustaleń śledztwa, docierali do osób, którym zatrzymane zostało prawo jazdy i oferowali jego odzyskanie, np. bez konieczności ponownego zdawania egzaminu, w zamian za łapówkę. Uzyskanymi w ten sposób pieniędzmi dzielili się między sobą. Krzysztof L. został tymczasowo aresztowany. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował dozory policji i zakazy opuszczania kraju. Za przyjmowania łapówek w zamian za działania związane z łamaniem przepisów prawa grozi kara do 10 lat więzienia, za ich wręczanie - do ośmiu lat.

- Dotychczas zebrane i zabezpieczone dowody wskazują, że sprawa jest rozwojowa i korupcyjnych przypadków może być znacznie więcej - zaznaczył Sitarz.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

dnx6hn3

Podziel się opinią

Share

dnx6hn3

dnx6hn3