Trwa ładowanie...
d24nd4y

WRC: testy Kubicy w rejonie Mikołajek

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WRC: testy Kubicy w rejonie Mikołajek
(mat. prasowy)
d24nd4y

Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) rozpoczął testy przed 72. Rajdem Polski, siódmą rundą mistrzostw świata, który zostanie rozegrany od 2 do 5 lipca na szutrowych trasach w rejonie Mikołajek.

Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem jeżdżą w rejonie Pasymia w gminie Szczytno. Kilka dni temu na tym samym fragmencie drogi do startu w Rajdzie Polski przygotowywała się ekipa Hyundaia.

Kubica ma do dyspozycji Fiestą z 49. numerem nadwozia. To samochód, który krakowianin wykorzystywał już w rajdach Portugalii i na Sardynii.

d24nd4y

Po sześciu rundach MŚ w klasyfikacji generalnej prowadzi broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) z dorobkiem 133 pkt. Drugi jest Norweg Mads Oestberg (Citroen DS3 WRC) - 67 pkt, a trzeci jego rodak Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC) - 64 pkt. Czwarte miejsce zajmuje wicemistrz świata z poprzedniego sezonu Fin Jari-Matti Latvala (Polo WRC) - 56 pkt.

Kubica po problemach technicznych z samochodem na początku sezonu, w poprzednim Rajdzie Sardynii zdobył pierwsze 2 pkt w rywalizacji i jest klasyfikowany na 21. pozycji.

d24nd4y

Podziel się opinią

Share

d24nd4y

d24nd4y