Trwa ładowanie...
dpej8dm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wpadli złodzieje, którzy ukradli kilkadziesiąt samochodów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpadli złodzieje, którzy ukradli kilkadziesiąt samochodów
(PAP/Adam Ciereszko)
dpej8dm

Członków grupy przestępczej, odpowiedzialnych za kradzież kilkudziesięciu samochodów w Polsce i Czechach, zatrzymała śląska policja. Złodzieje zostali aresztowani. Dotąd odzyskano kilka skradzionych samochodów o łącznej wartości 300 000 zł; trwają poszukiwania kolejnych.

Jak poinformował w sobotę nadkomisarz Tomasz Gogolin z zespołu prasowego śląskiej policji, sprawą zajmowali się funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością samochodową śląskiej komendy. Rozpracowana przez nich grupa działała od września ub. roku, kiedy jej członkowie wyszli na wolność, po odbyciu kary za podobne przestępstwa.

- Złodzieje kradli pojazdy różnych marek, warte od kilkudziesięciu, do kilkuset tysięcy złotych. Interesowały ich samochody pozostawione przez właścicieli w rejonie parkingów przy zakładach pracy - wskazał Gogolin.

dpej8dm

Łącznie przestępcy ukradli kilkadziesiąt pojazdów z terenu woj. śląskiego i małopolskiego, a także Republiki Czeskiej. Policjanci odzyskali kilka skradzionych pojazdów marek Audi, Citroen i Skoda o łącznej wartości 300 000 zł. Nadal poszukują pozostałych skradzionych samochodów.

Zatrzymani złodzieje przebywają obecnie w areszcie śledczym. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzieże z włamaniem może grozić kara do 10 lat więzienia. W razie popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy kodeks karny przewiduje zwiększenie górnej granicy zagrożenia karą o połowę.

Prostowniki samochodowe na Allegro. Najwięcej ofert w jednym miejscu. Sprawdź!

dpej8dm

Podziel się opinią

Share

dpej8dm

dpej8dm