Trwa ładowanie...
d2b86w3

Włosi mają problem z obcokrajowcami, którzy nie płacą za autostrady

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włosi mają problem z obcokrajowcami, którzy nie płacą za autostrady
(Materiały prasowe)
d2b86w3

Zagraniczni kierowcy we Włoszech uchylają się od płacenia za przejazd autostradą - wynika z przedstawionych danych. W ciągu 4 lat liczba takich przypadków wzrosła o blisko 30 procent. Kierowcy nie powinni jednak czuć się bezkarni - podkreśla zarząd autostrad.

To już jest plaga - takie są wnioski z raportu magazynu motoryzacyjnego "Quattroruote" na temat przejazdów "gratis" po włoskich autostradach, które stają się przede wszystkim specjalnością kierowców z innych krajów. Są oni przeświadczeni, że nie spotka ich za to żadna kara. Z danych tych wynika, że w ciągu czterech lat liczba nieopłaconych biletów na bramkach autostrad wzrosła z 418 000 do 536 000.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Pierwsze miejsce w rankingu cudzoziemców, którzy nie płacą za przejazd, zajmują Niemcy. Tuż za nimi są Szwajcarzy, a następnie Francuzi, Rumuni i Hiszpanie. Włoskie pismo odnotowuje, że najczęściej stosowaną sztuczką jest wjazd do bramki tuż za samochodem korzystającym z tzw. Telepassu, czyli takim, który ma zamontowane elektroniczne urządzenie; rejestruje ono każdy przejazd i nalicza właściwe opłaty do późniejszego uiszczenia.

d2b86w3

Zarząd włoskich autostrad ostrzega, że dzięki zdjęciu tablicy rejestracyjnej jest w stanie ustalić tożsamość właściciela auta i skierować jego sprawę do specjalistycznej firmy, zajmującej się ściąganiem wszelkich należności i długów. Przy okazji wyjaśniono, że procedura ta działa bardzo sprawnie w przypadku kierowców z Niemiec, Polski, Szwajcarii, Holandii i Szwecji. Jest ona natomiast znacznie bardziej skomplikowana wobec właścicieli samochodów z Rumunii, Turcji, Bułgarii, a nawet pobliskiego San Marino.

Największe trudności strona włoska ma zaś z Francją z powodu obowiązujących tam restrykcyjnych przepisów o ochronie prywatności.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

d2b86w3

Podziel się opinią

Share

d2b86w3

d2b86w3