Trwa ładowanie...
ycipk-3sz5g8

Właściciel komisu ustąpił, ruszyła rozbudowa Trasy Siekierkowskiej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Właściciel komisu ustąpił, ruszyła rozbudowa Trasy Siekierkowskiej
(PAP)
ycipk-3sz5g8

Ruszyła budowa kolejnego węzła drogowego w ciągu stołecznej Trasy Siekierkowskiej. Właściciel autokomisu blokującego od kilku lat budowę przekazał działkę Zarządowi Miejskich Inwestycji Drogowych.

Właśnie na wtorek wojewoda wyznaczył termin egzekucji komorniczej terenu autokomisu. Odstąpiono od niej w związku z dobrowolnym wydaniem terenu miastu - poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego, Ivetta Biały.

W październiku 2008 r. wojewoda wydał pozwolenie na budowę węzła "Marsa" na podstawie tzw. specustawy drogowej. Miało ono rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że przekazanie terenu jest niezależne od postępowania odszkodowawczego. Spory dotyczące wyceny przejmowanych gruntów mogą być kontynuowane, nie blokując budowy.

ycipk-3sz5g8

- Decyzję o dalszym trybie postępowania dotyczącego odszkodowania dla byłego właściciela terenu podejmie minister infrastruktury. Sprawa wróci do wojewody lub będzie toczyła się w sądach - powiedział Marcin Ochmański z wydziału prasowego stołecznego Ratusza.

- Rzeczoznawca określił kwotę odszkodowania na ponad 5 mln zł. Według wyceny miasta teren wart jest około 4 mln zł - dodał Ochmański.

Właściciel komisu odmawiał przekazania gruntu pod inwestycję i blokował budowę węzła od 2004 r.

Budowa węzła "Marsa" na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej, Ostrobramskiej, Płowieckiej i Marsa potrwać ma do 2011 r. Węzeł będzie składał się z ronda i estakad. W ramach inwestycji powstać mają także ścieżki dla rowerzystów.

ycipk-3sz5g8
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3sz5g8

ycipk-3sz5g8
ycipk-3sz5g8