Trwa ładowanie...
d1y0gh5
d1y0gh5

Wielkie ściganie motocykli crossowych w Ergo Arenie

Share
d1y0gh5

6 grudnia 2014 r. w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu odbędzie się wyjątkowa impreza - polskie Grand Prix SuperEnduro.

Udział w zawodach potwierdziła cała światowa czołówka, ze złotym medalistą X-Games Tadeuszem Błażusiakiem na czele. Aby wygrać, każdy ze startujących będzie musiał zmierzyć się z wymagającym torem z przeszkodami - usypanymi górkami, oponami, drzewami i głazami.

Błażusiak 5-krotnie zdobywał tytuł Mistrza Świata i Mistrza AMA Endurocrossu w USA. Zwyciężał też takie zawody jak Erzberg Rodeo. Jego główni rywale - Jonny Walker, Cody Webb, Kyle Redmond czy Taylor Robert będą mieli bardzo trudne zadanie, by go pokonać - tym bardziej, że niejednokrotnie Polak zostawiał ich daleko w tyle. Statystyki rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Świata SuperEnduro są bezlitosne dla jego rywali - Taddy dwa razy wygrywał, a raz zajął drugie miejsce.

6 grudnia w Ergo Arenie zobaczymy też kilku innych rodaków, m.in. wielokrotnego zdobywcę krajowego czempionatu Łukasza Kurowskiego czy Pawła Szymkowskiego, który w zeszłym roku w MŚ w kategorii Junior zdobył świetne piąte miejsce.

Cena wejściówek rozpoczyna się o 79 zł. Można je zakupić poprzez platformę biletową Eventim.

Źródło: Sportainment

ll/sj, moto.wp.pl

d1y0gh5

Podziel się opinią

Share
d1y0gh5
d1y0gh5
Więcej tematów