Trwa ładowanie...

Wiele utrudnień dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w stolicy

Wiele utrudnień dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w stolicyŹródło: WP.PL, fot: Damian Wis
d2hxsc7
d2hxsc7

Z okazji Święta Niepodległości odbędzie się w Warszawie kilkanaście uroczystości, zgromadzeń i imprez masowych. Z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej.

O godz. 11.50 rozpocznie się uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Jak informuje stołeczny ratusz, wyłączone z ruchu i możliwości parkowania będą: ul. Królewska (ul. Marszałkowska - Krakowskie Przedmieście), pl. Piłsudskiego, ulice Tokarzewskiego-Karaszewicza, Focha, Moliera, Wierzbowa i pl. Teatralny. W tym rejonie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania, a pozostawione auta zostaną usunięte na koszt właściciela.

O godz. 13.15, bezpośrednio po zakończeniu uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza, rozpocznie się marsz "Razem dla Niepodległej" z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Pochód ma się zakończyć ok. godz. 15 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego obok Belwederu.

Wyłączone z ruchu zostaną wszystkie ulice na trasie marszu (ulice: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Aleje Ujazdowskie). Będzie obowiązywał zakaz parkowania, także na miejscach parkingowych, wzdłuż ulic przemarszu oraz ulic przylegających do trasy na długości do 100 m.

d2hxsc7

Bieg Niepodległości odbędzie się na trasie: al. Jana Pawła II - ul. Chałubińskiego - al. Niepodległości - nawrót na skrzyżowaniu z ul. Rakowiecką - al. Niepodległości - ul. Chałubińskiego - al. Jana Pawła II. Miasteczko startowe będzie na wysokości ul. Stawki.

Już od godz. 6 będzie wyłączona z ruchu al. Jana Pawła II w obu kierunkach na odcinku od ul. Anielewicza do Ronda Zgrupowania AK "Radosław". Pozostała część trasy zostanie zamknięta w godz. 11-13. Ruch ulicami poprzecznymi zostanie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, natomiast w rejonie mety - po dekoracjach zwycięzców i demontażu barierek. Szczegóły: wosir.waw.pl/bieg-niepodleglosci

Marsz Niepodległości rozpocznie się godz. 15 w rejonie ronda Dmowskiego i przejdzie ulicami: Marszałkowską - pl. Konstytucji - Waryńskiego - Puławską - Goworka - Spacerową - Belwederską - Al. Ujazdowskimi do pomnika Romana Dmowskiego przy pl. Na Rozdrożu. Ruch samochodowy będzie wstrzymywany przez funkcjonariuszy policji i straży miejskiej. Przewidywana godzina dotarcia pochodu do pomnika Romana Dmowskiego to 16.30. Szczegóły: marszniepodleglosci.pl

Uroczystości, bieg i marsze spowodują zmiany w komunikacji miejskiej. Objazdami pojedzie wiele autobusów, mogą też wystąpić utrudnienia w ruchu tramwajów. Szczegółowe informacje na temat zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej znajdują się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego: ztm.waw.pl.

d2hxsc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hxsc7
Więcej tematów