Trwa ładowanie...

Wideorejestratorom nie można wierzyć. Kolejny przegrany proces przez policję

Pomiar prędkości dokonany za pomocą wideorejestratora Polcam PC2006, który znajduje się w wielu nieoznakowanych radiowozach, jest niewiarygodny, uznał sąd w Katowicach. To już kolejny wyrok wskazujący, że można kwestionować dane pochodzące z policyjnych urządzeń.

Wideorejestratorom nie można wierzyć. Kolejny przegrany proces przez policjęŹródło: PAP
d3jankv
d3jankv

Katowicki sąd zajął się sprawą kierowcy, którego na "siedemdziesiątce" nakryli policjanci w nieoznakowanym radiowozie. Według policji kierowca przekroczył prędkość o 37 km/h.

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", sąd uznał, że urządzenie mierzy prędkość kontrolowanego samochodu tylko wtedy, gdy w czasie całego pomiaru znajduje się w równej odległości od radiowozu.

Ponieważ urządzenie nie jest wyposażone w przyrząd do mierzenia odległości, nie wiadomo, czy prędkość obu samochodów się nie różni. To istotne, ponieważ wideorejestrator mierzy prędkość radiowozu.

Wystarczy, że radiowóz w czasie pomiaru zbliży się do kontrolowanego samochodu, by nie można było poprawnie ustalić prędkości, z jaką się poruszał.

To często podnoszony argument i najczęstsza linia obrony w przypadku kierowców, których prędkość zmierzono wideorejestratorem tego typu.

W podobny sposób bronił się Krzysztof Hołowczyc w obu głośnych przypadkach zatrzymania przez policjantów, poruszających się nieoznakowanym radiowozem.

d3jankv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jankv
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj