Trwa ładowanie...

Wiatr przewrócił autobus na drodze krajowej w nr 7

Wiatr przewrócił autobus na drodze krajowej w nr 7Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Antczak
d5f9jpg
d5f9jpg

Ruch na drodze krajowej nr 7 w Świątnikach odbywa się bez większych utrudnień - poinformowała policja. Silny podmuch wiatru przewrócił w sobotę w tym miejscu autobus relacji Kraków-Kielce z ponad 30 pasażerami.

Jak powiedział asp. Michał Kowalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, autokar postawiono na koła, a w miejscu wypadku przestał już obowiązywać ruch wahadłowy. Większość pasażerów, którzy nie wymagali hospitalizacji, odjechała autobusem zastępczym zapewnionym przez przewoźnika.

Jak informował wcześniej obecny na miejscu wypadku zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie st. kpt. Tomasz Gil, kursowym autobusem relacji Kraków-Kielce podróżowało ok. 35 osób, w tym dziesięcioosobowa grupa obywateli Brazylii, mieszkających w Europie.

d5f9jpg

Według straży pożarnej 11 osób trafiło do szpitali w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) i Miechowie (Małopolskie). Nikt z pasażerów nie doznał ciężkich obrażeń ciała.

W województwie świętokrzyskim cały czas panują trudne warunki jazdy. Na wielu drogach zalega śnieg i błoto. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

d5f9jpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5f9jpg
Więcej tematów