ycipk-23dxf0

Wiatr przewrócił autobus na drodze krajowej w nr 7

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiatr przewrócił autobus na drodze krajowej w nr 7
(WP.PL, Fot: Łukasz Antczak)
ycipk-23dxf0

Ruch na drodze krajowej nr 7 w Świątnikach odbywa się bez większych utrudnień - poinformowała policja. Silny podmuch wiatru przewrócił w sobotę w tym miejscu autobus relacji Kraków-Kielce z ponad 30 pasażerami.

Czytaj więcej Polska zmaga się ze skutkami orkanu "Ksawery"

Jak powiedział asp. Michał Kowalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, autokar postawiono na koła, a w miejscu wypadku przestał już obowiązywać ruch wahadłowy. Większość pasażerów, którzy nie wymagali hospitalizacji, odjechała autobusem zastępczym zapewnionym przez przewoźnika.

ycipk-23dxf0

Jak informował wcześniej obecny na miejscu wypadku zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie st. kpt. Tomasz Gil, kursowym autobusem relacji Kraków-Kielce podróżowało ok. 35 osób, w tym dziesięcioosobowa grupa obywateli Brazylii, mieszkających w Europie.

Według straży pożarnej 11 osób trafiło do szpitali w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) i Miechowie (Małopolskie). Nikt z pasażerów nie doznał ciężkich obrażeń ciała.

W województwie świętokrzyskim cały czas panują trudne warunki jazdy. Na wielu drogach zalega śnieg i błoto. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Nocny paraliż dróg - zobacz filmy

ycipk-23dxf0

Więcej informacji w serwisie pogoda

Przeczytaj także: Kto wypłaci odszkodowanie w razie braku OC?

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-23dxf0

ycipk-23dxf0
ycipk-23dxf0