Trwa ładowanie...
d2i0sh9

Wiatr przewrócił autobus na drodze krajowej w nr 7

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiatr przewrócił autobus na drodze krajowej w nr 7
(WP.PL, Fot: Łukasz Antczak)
d2i0sh9

Ruch na drodze krajowej nr 7 w Świątnikach odbywa się bez większych utrudnień - poinformowała policja. Silny podmuch wiatru przewrócił w sobotę w tym miejscu autobus relacji Kraków-Kielce z ponad 30 pasażerami.

Czytaj więcej Polska zmaga się ze skutkami orkanu "Ksawery"

Jak powiedział asp. Michał Kowalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, autokar postawiono na koła, a w miejscu wypadku przestał już obowiązywać ruch wahadłowy. Większość pasażerów, którzy nie wymagali hospitalizacji, odjechała autobusem zastępczym zapewnionym przez przewoźnika.

d2i0sh9

Jak informował wcześniej obecny na miejscu wypadku zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie st. kpt. Tomasz Gil, kursowym autobusem relacji Kraków-Kielce podróżowało ok. 35 osób, w tym dziesięcioosobowa grupa obywateli Brazylii, mieszkających w Europie.

Według straży pożarnej 11 osób trafiło do szpitali w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) i Miechowie (Małopolskie). Nikt z pasażerów nie doznał ciężkich obrażeń ciała.

W województwie świętokrzyskim cały czas panują trudne warunki jazdy. Na wielu drogach zalega śnieg i błoto. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Nocny paraliż dróg - zobacz filmy

Więcej informacji w serwisie pogoda

Przeczytaj także: Kto wypłaci odszkodowanie w razie braku OC?

d2i0sh9

Podziel się opinią

Share

d2i0sh9

d2i0sh9