Trwa ładowanie...
ycipk-3a74cj

Watykańscy dostojnicy zmieniają auta na skromniejsze

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Watykańscy dostojnicy zmieniają auta na skromniejsze
(PAP/EPA/Ettore Ferrari)
ycipk-3a74cj

Watykańscy dostojnicy zmieniają samochody na skromniejsze i bardziej ekonomiczne - to według włoskich mediów kolejny "efekt papieża Franciszka", apelującego do duchowieństwa o umiar i unikanie luksusów.

Po tym, gdy wielu kościelnych hierarchów zamieniło za przykładem papieża noszone dotychczas złote krzyże na srebrne, teraz nadeszła pora zmian na parkingach za Spiżową Bramą. Według agencji Ansa w ostatnim czasie około dwudziestu dostojników zmieniło auta na mniejsze i skromniejsze.

Przypomina się, że w lipcu Franciszek powiedział podczas spotkania z seminarzystami, że boli go widok księdza lub zakonnicy w najnowszym modelu samochodu. - Tak nie można - mówił wtedy, prosząc przyszłych księży: "wybierajcie skromniejsze auta" i "myślcie o głodujących dzieciach". Sam papież daje wszystkim przykład. Nigdy w ciągu ponad pół roku pontyfikatu nie skorzystał z przeznaczonej tylko dla niego limuzyny. Zarówno po Watykanie, jak i po Rzymie oraz okolicach porusza się średniolitrażowym samochodem.

ycipk-3a74cj

Ansa podkreśla wręcz, że w obecnym klimacie nie brakuje sytuacji, gdy biskupi i księża z Watykanu, posiadający wyższej klasy pojazdy tłumaczą, że kupili je z drugiej ręki lub po okazyjnej cenie. Włoska agencja opisała również niedawne zdarzenie, gdy szef jednego z urzędów Kurii Rzymskiej wysiadając w pobliżu Watykanu z luksusowej limuzyny od razu dobitnie wyjaśnił, że nie należy ona do niego i że skorzystał z uprzejmości osoby, która go podwiozła.

Opony zimowe na Allegro. Zobacz najpopularniejsze oferty!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3a74cj

ycipk-3a74cj
ycipk-3a74cj