Trwa ładowanie...

Warto dobrze zaplanować powrót z wakacji

Warto dobrze zaplanować powrót z wakacjiŹródło: Materiały prasowe
d2p41ok
d2p41ok

W czerwcu i lipcu na polskich drogach miało miejsce 5 947 wypadków, w których zginęły 472 osoby. To o 15 proc. mniej niż rok temu. Jak będzie w sierpniu? Na zmniejszenie liczby zdarzeń może przełożyć się m.in. dobra organizacja podróży.

Zdenerwowany i zmęczony kierowca stwarza podobne zagrożenie, jak osoba nietrzeźwa. Warto więc zadbać o komfort podróży, wcześniej ustalić przebieg trasy oraz nie odkładać wyjazdu do wieczora. W planowaniu wakacyjnych powrotów pomocna będzie aplikacja mobilna A2 DO EUROPY od Autostrady wielkopolskiej SA. Zawiera ona funkcje mapy, poznamy też dzięki niej informacje na temat płatnych odcinków dróg, oszacujemy długość i czas przejazdu, poznamy listę niezbędnego wyposażenia auta i wysokość mandatów w każdym z 46 krajów europejskich.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Śmiertelne niebezpieczeństwo stanowią uczestnicy ruchu pod wpływem alkoholu. Według danych z Wydziału Ruchu Drogowego w czerwcu i lipcu tego roku zatrzymano 18 744 nietrzeźwych kierowców. – Dla tych, którzy nie są pewni czy mogą ruszać w trasę wyposażyliśmy aplikację w wirtualny alkomat. Jego Wyliczenia opierają się na algorytmie matematycznym – wystarczy podać m.in. swój wzrost, wagę, czas rozpoczęcia i zakończenia spożycia alkoholu, jego rodzaj oraz ilość. Wyniki są orientacyjne i nie stanowią podstawy do rzeczywistej oceny zawartości promili we krwi, nie mogą być jedynym czynnikiem decydującym o uczestnictwie w ruchu drogowym, ale są dla nas wskazówką – zaznacza Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka AWSA.

d2p41ok

W czasie długiej podróży ważny jest zarówno komfort kierowcy jak i pasażerów, zwłaszcza dzieci, które najszybciej się nudzą podczas długiej jazdy samochodem. Warto sprawić by czas płynął im szybciej. Warto narysować prostą mapę z miejscowościami, przez które będziemy przejeżdżać. Dzięki temu podróż będzie nie tylko bardziej atrakcyjna, ale i pouczająca. Zabierzmy ze sobą podróżne wersje gier, np. statki lub scrabble. Są one przystosowane do jazdy samochodem więc nie będzie problemu z uciekającymi pionkami. Przygotujmy też audiobooki z ulubionymi bajkami – to gwarancja pełnego skupienia najmłodszych.

W ostatni weekend wakacji dzieci podróżujące z rodzicami koncesyjnym odcinkiem autostrady A2 otrzymają na wyznaczonych placach poboru opłat książeczkę oraz audiobook z bajkami czytanymi przez m.in. Piotra Fronczewskiego, Agnieszkę Dygant, Szymona Majewskiego i Beatę Pawlikowską. Autostrada Wielkopolska SA i Autostrada Eksploatacja SA zakupiła 10 000 egzemplarzy za łączną sumę 50 000 zł wspierając ogólnopolską kampanię „Bajkowy Efekt Domina” organizowaną przez Kulczyk Foundation i Radio Zet. Środki zostaną przekazane na zakup kardiomonitorów dla dzieci z chorobami i wadami serca. Książeczki będą rozdawane do wyczerpania zapasów od 29. sierpnia od godz. 6.00 rano na dwóch punktach poboru opłat: Lądek (w kierunku Poznania)
oraz Gołuski (w kierunku Warszawy).

Źródło: Autostrada Wielkopolska SA

ll/moto.wp.pl

d2p41ok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p41ok
Więcej tematów