Trwa ładowanie...
d2bnc8k
Warszawscy studenci budują bolid wyścigowy

Warszawscy studenci budują bolid wyścigowy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2bnc8k

Na Politechnice Warszawskiej powstaje bolid Formuły Student. Młodzi konstruktorzy budują pojazd przy użyciu nowoczesnych technologii – różne części samochodu będą przygotowane z wykorzystaniem Rapid Prototyping, czyli drukowania 3D, struktur kompozytowych czy nanomateriałów. Wiele rozwiązań zastosowanych w bolidzie jest autorskim projektem studentów.

Większość prac przy budowie bolidu studenci wykonują sami. Własnoręcznie projektują i przygotowują m.in. ramę i całe poszycie pojazdu, elementy aerodynamiczne (skrzydła i dyfuzor), bak, fotel czy kierownicę. - Rury, z których będzie wykonana nasza rama, mają podwyższone właściwości mechaniczne i zostały wycięte techniką laserową, co umożliwia nam ich samodzielne spawanie - mówi Filip Pasternak, członek Działu Technicznego.

d2bnc8k

Studenci z zespołu WUT Racing przygotowują pojazd do startu w dwóch edycjach tegorocznych zawodów – w sierpniu na Węgrzech i we wrześniu we Włoszech. Głównym celem projektu jest rozwój członków zespołu WUT Racing. To właśnie w małym warsztacie, w którym studenci budują swój pojazd, wiedza zdobyta podczas wykładów znajduje swoje praktyczne zastosowanie.

Pierwszy bolid warszawskiej ekipy powstał w 2012 roku. Zespół zmierzył się wtedy z 49 drużynami w kategorii silników spalinowych na torze wyścigowym w Varano de Melegari. W ogólnej klasyfikacji zajął 25 miejsce, co było dużym sukcesem dla drużyny debiutującej w tak prestiżowych zawodach. Następnie bolid został ulepszony i na zawodach w Wielkiej Brytanii w 2013 roku studenci PW osiągnęli na torze w Silverstone najlepszy wynik wśród polskich drużyn.

(źródło: Newsrm.TV)

d2bnc8k

Podziel się opinią

Share

d2bnc8k

d2bnc8k