ycipk-1gsams
Warszawscy studenci budują bolid wyścigowy

Warszawscy studenci budują bolid wyścigowy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1gsams

Na Politechnice Warszawskiej powstaje bolid Formuły Student. Młodzi konstruktorzy budują pojazd przy użyciu nowoczesnych technologii – różne części samochodu będą przygotowane z wykorzystaniem Rapid Prototyping, czyli drukowania 3D, struktur kompozytowych czy nanomateriałów. Wiele rozwiązań zastosowanych w bolidzie jest autorskim projektem studentów.

Większość prac przy budowie bolidu studenci wykonują sami. Własnoręcznie projektują i przygotowują m.in. ramę i całe poszycie pojazdu, elementy aerodynamiczne (skrzydła i dyfuzor), bak, fotel czy kierownicę. - Rury, z których będzie wykonana nasza rama, mają podwyższone właściwości mechaniczne i zostały wycięte techniką laserową, co umożliwia nam ich samodzielne spawanie - mówi Filip Pasternak, członek Działu Technicznego.

ycipk-1gsams

Studenci z zespołu WUT Racing przygotowują pojazd do startu w dwóch edycjach tegorocznych zawodów – w sierpniu na Węgrzech i we wrześniu we Włoszech. Głównym celem projektu jest rozwój członków zespołu WUT Racing. To właśnie w małym warsztacie, w którym studenci budują swój pojazd, wiedza zdobyta podczas wykładów znajduje swoje praktyczne zastosowanie.

Pierwszy bolid warszawskiej ekipy powstał w 2012 roku. Zespół zmierzył się wtedy z 49 drużynami w kategorii silników spalinowych na torze wyścigowym w Varano de Melegari. W ogólnej klasyfikacji zajął 25 miejsce, co było dużym sukcesem dla drużyny debiutującej w tak prestiżowych zawodach. Następnie bolid został ulepszony i na zawodach w Wielkiej Brytanii w 2013 roku studenci PW osiągnęli na torze w Silverstone najlepszy wynik wśród polskich drużyn.

(źródło: Newsrm.TV)

ycipk-1gsams
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1gsams

ycipk-1gsams
ycipk-1gsams