Trwa ładowanie...

Wakacyjnych obniżek na stacjach ciąg dalszy

Share
Wakacyjnych obniżek na stacjach ciąg dalszy
Źródło: PAP/Wojciech Pacewicz
d3guszf

Ceny paliw na stacjach spadają kolejny tydzień z rzędu. Dzięki tej serii, która trwa od początku lipca, w połowie wakacji koszt tankowania oleju napędowego jest na najniższym poziomie w tym roku. Głębiej do portfeli znowu sięgają za to kierowcy tankujący autogaz.

W mijającym tygodniu odnotowaliśmy dwugroszowy spadek cen 95-oktanowej odmiany benzyny, która kosztuje obecnie 5,41 zł/l. Tej samej skali obniżkę widać w przypadku oleju napędowego i litr tego paliwa to średnio w Polsce wydatek rzędu 5,27 zł. Warto zaznaczyć, że w tym roku tankowanie diesla nigdy nie było tańsze. Jednym paliwem, które zdrożało na początku sierpnia jest LPG. Podwyżka sięgnęła aż 8 groszy i średnia cena autogazu w Polsce to obecne 2,65 zł/l.

d3guszf

Na paliwowej mapie Polski w tym tygodniu wyróżnia się województwo śląskie, gdzie najtaniej zatankujemy zarówno benzynę bezołowiową 95, jak i olej napędowy. Ta pierwsza kosztuje średnio na Śląsku 5,35 zł/l, a diesel jedyne 5,17 zł/l. Na przeciwległym biegunie jest Pomorze Zachodnie, gdzie litr popularnej 95-tki kosztuje 5,46 zł, a oleju napędowego 5,37 zł.

Katowice, stolica woj. śląskiego, jest tym miastem wojewódzkim, w którym najmniej zapłacimy za diesla – jedyne 5,16 zł/l. Benzyna najtańsza jest za to we Wrocławiu. Jej 95-oktanowa odmiana kosztuje w stolicy Dolnego Śląska 5,33 zł/l. Drogo jest w Szczecinie, gdzie średnia cena oleju napędowego wynosi rekordowe w tym tygodniu 5,39 zł/l i Olsztynie, w którym benzyna 95 kosztuje aż 5,49 zł/l.

(źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.)

d3guszf

Podziel się opinią

Share
d3guszf
d3guszf
Więcej tematów