Trwa ładowanie...
ycipk-cvgsq4

W tych miastach jeździło się najwolniej. Janusz Piechociński na Twitterze podsumował wakacje

Mało kto tweetuje jak Janusz Piechociński. Pozbawione emocji posty składające się z samych danych, serwowane seriami i nieukładające się w większą całość to jest znak rozpoznawczy. Często są to informacje, bez których możemy się obejść. Tym razem jednak poinformował o średnich prędkościach podróżowania samochodem w większych miastach Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Piechociński
Janusz Piechociński (East News, Fot: Pawel F. Matysiak/REPORTER;)
ycipk-cvgsq4

Jak się okazuje, tytuł tego najwolniejszego zyskał Wrocław z niechlubnym wynikiem 39,4 km/h. Po drugiej stronie rankingu znalazły się Katowice ze średnią prędkością 50,6 km/h.

Dane podawane przez byłego wicepremiera prawdopodobnie pochodzą z bazy systemu Yanosik. Niedawno sami przygotowali podobne zestawienie, rozszerzając je o porównanie wyników osiąganych w wakacje do średnich prędkości z wiosny tego roku.

ycipk-cvgsq4

Patrząc z tej perspektywy, ranking prezentuje się nieco inaczej. W okresie letnim najbardziej przyspieszyli mieszkańcy Warszawy – średnio aż o 5,4 km/h. Najmniejsza różnica została odnotowana w Gdańsku, zaledwie 1,7 km/h. Poprzedni rekordziści – Wrocław i Katowice – znaleźli się w środku stawki z wynikami 3,9 km/h oraz 3,4 km/h.

Porównanie średnich prędkości w 10 największych miastach Materiały prasowe
Podziel się

Powodów wzrostów średnich prędkości należy szukać w mniejszej liczbie samochodów w miastach, a także lepszej pogodzie. Sucha nawierzchnia i świetna widoczność zachęcają kierowców do bardziej dynamicznej jazdy.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cvgsq4

ycipk-cvgsq4
ycipk-cvgsq4