Trwa ładowanie...
dr5vovx
dr5vovx

W „Trzeźwy poranek” - 11 nietrzeźwych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dr5vovx

Aż 11 nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci z Białegostoku w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany 34 – letni kierowca citroena. Wszyscy zatrzymani dzisiaj kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Od blisko roku podlascy policjanci prowadzą działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. W ramach tej akcji systematycznie, w różnych punktach na drogach województwa sprawdzają trzeźwość kierowców. Tak było i dzisiaj. W godzinach od 6:00 do 8:00 funkcjonariusze przeprowadzili „Trzeźwy poranek” w trzech punktach na Podlasiu. Pierwszy z nich został zlokalizowany w Białymstoku przy ul. Kleberga na drodze krajowej nr 8, kolejny znalazł się w Siemiatyczach (Plac Jana Pawła II na drodze krajowej nr 19). Ostatni z posterunków kontrolnych wystawiony został na ul. Piłsudskiego w Grajewie na ciągu drogi nr 61.

W trakcie dwugodzinnych działań policjanci sprawdzili trzeźwość blisko 1450 kierowców. Niestety również i tym razem okazało się, że są wśród nich osoby, które zasiadły za kierownicą po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze odnotowali w sumie 11 takich przypadków. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w Białymstoku 34-letni kierowca citroena. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna nie jechał sam, wiózł swoich rodziców. Niewiele mniejszy wynik badania trzeźwości odnotowali policjanci u kierowcy mazdy, 32-letniego mieszkańca Białegostoku. Kierujący tym autem mając 1.2 promila alkoholu we krwi wiózł swoje dzieci do szkoły. W Siemiatyczach policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę miejskiego autobusu. Badanie alkomatem 57-latka wykazało u niego ponad pół promila alkoholu. Wszyscy zatrzymani dzisiaj kierowcy za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowiedzą przed sądem.

dr5vovx

W ciągu 9 miesięcy b.r. policjanci na podlaskich drogach zatrzymali ponad 4,5 tys. nietrzeźwych kierowców. W tym samym czasie doszło do 844 wypadków. Aż 83 spośród nich spowodowali nietrzeźwi użytkownicy ruchu. Tylko w tych zdarzeniach zginęło 7 osób, a kolejnych 109 zostało rannych. Dlatego też podobne do dzisiejszych działań policja będzie kontynuowała w przyszłości.

źródło: Komenda Główna Policji

dr5vovx

Podziel się opinią

Share

dr5vovx

dr5vovx