Trwa ładowanie...
d35275y

W Stropkowie kierowca ciężarówki śmiertelnie potrącił rowerzystkę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Stropkowie kierowca ciężarówki śmiertelnie potrącił rowerzystkę
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d35275y

Po wypadku w Stropkowie pod Sierpcem (woj. mazowieckie) zablokowana jest droga krajowa nr 10 Toruń-Warszawa. Zginęła jedna osoba - rowerzystka potrącona przez samochód ciężarowy. Z beczek, które przewoziła ciężarówka wyciekła niezidentyfikowana substancja.

Na miejsce wezwano specjalistyczną jednostką ratownictwa chemicznego z Płocka - poinformował rzecznik sierpeckiej straży pożarnej Marcin Strześniewski. Droga krajowa nr 10 może być zablokowana przez kilka godzin.

Według wstępnych ustaleń, kierowca samochodu ciężarowego z naczepą, próbując uniknąć zderzenia z rowerzystką, zjechał do przydrożnego rowu, uderzył w przepust wodny, w wyniku czego pojazd przewrócił się. Potrącona rowerzystka zmarła na miejscu.

d35275y

Z naczepy ciężarówki wypadło na jezdnię 8 beczek o pojemności 200 litrów każda. Wyciekła z nich nieustalona substancja, która przez przewoźnika opisana została jako palna.

Ciężarówka przewoziła kontener oraz beczki wypełnione szmatami po czyszczeniu maszyn drukarskich, które przeznaczone były do utylizacji. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli wyciek specjalną pianą by zapobiec jego rozprzestrzenianiu się.

d35275y

Podziel się opinią

Share

d35275y

d35275y