Trwa ładowanie...

W przyszłym tygodniu należy spodziewać się podwyżki cen paliw

W przyszłym tygodniu należy spodziewać się podwyżki cen paliwŹródło: East News/Piotr Jedzura/Reporter
dp64fv1
dp64fv1

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach będą dalej rosły - prognozuje BM Reflex. Podobnie eksperci e-petrol wskazują, że kierowcy powinni się spodziewać podwyżek na stacjach.

Jak podali analitycy BM Reflex, na części stacji w mijającym tygodniu korekty były symboliczne (poniżej 5 gr/l) lub ceny paliw pozostały na niezmienionym poziomie, jednak prognozy na przyszły tydzień pozostają mało optymistyczne.

- Przed nami prawdopodobnie dalsze podwyżki cen na stacjach - do 5 gr/l. Raczej nie da się ich uniknąć, a skala będzie uzależniona bezpośrednio od zmian na rynku hurtowym - wskazali Urszula Cieślak i Rafał Zywert z BM Reflex.

dp64fv1

Zauważyli, że kolejny tydzień z rzędu notujemy wzrosty cen paliw na rynku hurtowym i jednocześnie po raz pierwszy, po czterech tygodniach obniżek cen na stacjach, nastąpił wyraźny wzrost cen detalicznych.

Eksperci e-petrol.pl, dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak wskazali, że polscy kierowcy zostali już "nieprzyjemnie zaskoczeni" zmianami zwyżkowymi na stacjach w tym tygodniu.
- Niestety wszystko wskazuje na to, że sytuacja się nie zmieni, a kolejne podwyżki przed nami - dodali.

W ich ocenie wzrosty cen paliw nie są oczywiste.
- To chyba zagadka bez łatwej odpowiedzi, a jedynym argumentem może być zwyżka cen na świecie spowodowana specyficzną interpretacją perspektyw kompromisu w gronie OPEC odnośnie samoograniczenia produkcji. Co ważne - taka zmiana nie jest jeszcze faktem, a jedynie zapowiedzią. A tymczasem rynek już ją zdyskontował i to zapewne przez nią mamy wyższe poziomy cen na stacjach - podkreślili eksperci.

Analitycy spodziewają się możliwości wzrostu cen wszystkich paliw w przyszłym tygodniu. Prognozują, że średnia cena za benzynę 98 to 4,77-4,89 zł/l., dla najpopularniejszej 95 przewidują widełki 4,43-4,54 zł/l. Jeśli chodzi natomiast o olej napędowy - tutaj ceny mogą wynosić 4,25-4,35 zł/l. Również, jak wskazują, autogaz nie będzie tanieć. Średnia cena LPG znajdzie się w przedziale 1,92-1,97 zł/l.

dp64fv1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp64fv1
Więcej tematów