Trwa ładowanie...
d2p7mpe
d2p7mpe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Płocku ma powstać tor motocrossowy z prawdziwego zdarzenia

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2p7mpe

Władze Płocka i PKN Orlen planują najpóźniej do 2016 r. wybudowanie nowoczesnego toru motocrossowego, działającego w ramach mającego tam powstać Centrum Sportów Motorowych. Tor miałby służyć sportowcom, miłośnikom motocykli, quadów, a także rowerów górskich.

List intencyjny w sprawie budowy toru podpisali prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i dyrektor wykonawczy ds. marketingu PKN Orlen Leszek Kurnicki. Nowakowski przyznał podczas konferencji prasowej, że na temat pomysłu budowy w Płocku toru motocrossowego rozmowy z PKN Orlen prowadzono od roku. - Nie było trudno przekonać PKN Orlen do samej idei. Teraz przed nami konkretne działania, których celem będzie stworzenie toru motocrossowego, a następnie Centrum Sportów Motorowych - powiedział prezydent Płocka. Kurnicki zaznaczył, że celem projektu jest budowa w Płocku profesjonalnego toru motocrossowego. - Chcielibyśmy brać aktywny udział w projekcie samej trasy toru. Chcemy, żeby to nie było miejsce tylko do szkoleń, ale również miejsce, w którym mogłyby odbywać się zawody, także rangi międzynarodowej - dodał.

Dopytywani przez dziennikarzy o szczegóły realizacji projektu, w tym lokalizację i wielkość toru motocrossowego oraz koszty inwestycji, Nowakowski i Kurnicki zastrzegli, że będzie to jeszcze przedmiotem uzgodnień partnerów planowanego przedsięwzięcia. - Daliśmy sobie czas z PKN Orlen, by lokalizację toru uzgodnić. Ma być to działanie wspólne. Mamy na to kilka miesięcy. Od tej lokalizacji zależało będzie szereg innych rzeczy, czyli np. koszty - oświadczył Nowakowski. - Koszty będą sprawą wtórną dla efektów, które chcemy uzyskać. Jesteśmy zabezpieczeni, przygotowani do realizacji projektu, który będzie miejscem profesjonalnego uprawiania motosportów i zawodów międzynarodowych - dodał Kurnicki.

d2p7mpe

Płock i PKN Orlen planują wstępnie, że na terenie kilku hektarów oprócz toru motocrossowego powstaną w jego sąsiedztwie dodatkowe elementy związane z infrastrukturą obiektu, jak np. trasy treningowe z różnym stopniem trudności. - Chcielibyśmy skończyć projekt do roku 2016. Jeżeli uda się nam szybciej znaleźć lokalizację, projekt będzie realizowany wcześniej - podkreślił Kurnicki.

PKN Orlen to największy w Europie Środkowej podmiot branży rafineryjno-petrochemicznej. W Płocku znajduje się zakład główny i siedziba spółki.

Źródło: PAP

ll/tb/ll, moto.wp.pl

Szukasz motocykla w atrakcyjnej cenie? Sprawdź najnowsze ogłoszenia!

d2p7mpe

Podziel się opinią

Share

d2p7mpe

d2p7mpe