Trwa ładowanie...

W Mikołajkach zaczyna się rajdowe święto

W Mikołajkach zaczyna się rajdowe święto
d362lz1
d362lz1

Najnowocześniejszy w europie tor samochodowy, wybudowany przez władze Mikołajek, będzie miejscem rozpoczęcia 66. Rajdu Polski, który jest również ósmą eliminacją tegorocznych mistrzostw świata WRC. Prolog rajdu, to tzw. superoes - krótki lecz niezwykle widowiskowy odcinek specjalny, na którym kierowcy rywalizują parami, na równoległych torach, odbędzie się w czwartek wieczorem.

(fot. www.rajdpolski.pl)
Źródło: (fot. www.rajdpolski.pl)

Zdaniem kierowców zagranicznych, którzy będą startowali w Polsce po raz pierwszy, rajd będzie szybki, podobny do Rajdu Finlandii. W Polsce trasy odcinków specjalnych są jednak bardziej kręte i węższe, w wielu miejscach nawierzchnia pokryta jest sypkim piaskiem, co powoduje, że bardzo ważnym będzie odpowiedni dobór ogumienia.

W środę w Mikołajkach od rana padało, taka sama deszczowa aura spodziewana jest w czwartek, gdy będzie rozegrany superoes w Mikołajkach oraz w piątek. Poprawa pogody zapowiada się dopiero od soboty, gdy nad Mazurami zaświeci słońce a temperatura przekroczy 20 st. C. Taka sama, słoneczna pogoda, ma - zgodnie z prognozą - być w niedzielę, gdy zostaną rozegrane ostatnie odcinku specjalne.

* ZOBACZ POPISY LOEBA NA KAROWEJ * W Mikołajkach panuje już "rajdowa atmosfera". Na trasach wokół miasta widać ekipy techniczne przewożące do bazy samochody rajdowe, w mieście już kilka tysięcy kibiców. Szczyt przyjazdu fanów sportu samochodowego spodziewany jest w czwartek, przed wieczornym superoesem.

Miasto starannie przygotowało się na przyjazd gości - pomyślano o specjalnej organizacji ruchu, która ma zapobiec zablokowaniu tras przelotowych. W całych Mikołajkach wprowadzono zakaz parkowania na ulicach i placach, a dla kibiców wyznaczono specjalne parkingi. (PAP)

d362lz1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d362lz1
Więcej tematów