Trwa ładowanie...

W czerwcu zarejestrowano 0,9 proc. więcej nowych samochodów

W czerwcu zarejestrowano 0,9 proc. więcej nowych samochodówŹródło: zdjęcie producenta
d43b71g
d43b71g

W czerwcu zarejestrowano w Polsce 29 113 nowych aut osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. To o 0,9 proc. więcej niż przed rokiem i o 3,8 proc. więcej niż przed miesiącem - podał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

"Wskaźniki wzrostu można uznać za dobre, zwłaszcza, że rejestracje spóźnionych kratek już nie nakręcają sprzedaży, a baza odniesienia z czerwca ubiegłego roku była relatywnie wysoka" - napisano w komentarzu.

W okresie styczeń-czerwiec zarejestrowano 196 566 samochodów licząc razem osobowe i dostawcze. Jest to więcej o 17,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku - poinformował PZPM, powołując się na wstępne dane Centralnej Ewidencji Pojazdów.

W najbliższych miesiącach nie należy się spodziewać poprawy w sprzedaży samochodów - ocenia instytut Samar.

"Lipiec i sierpień to tradycyjnie czas zastoju sprzedaży w branży. Można zatem przyjąć, że najbliższe miesiące nie przyniosą dalszych pozytywnych zmian. W poprzednich latach dopiero koniec wakacji i nadejście jesieni wiązały się z powrotem klientów do salonów samochodowych. O tym, czy tegoroczna jesień przyniesie wzrost liczby rejestracji, przekonamy się dopiero za kilka miesięcy" - napisano w raporcie.

d43b71g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43b71g
Więcej tematów