Trwa ładowanie...
d1vulq3
d1vulq3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

VW otrzymał pozwolenie na budowę fabryki pod Wrześnią

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1vulq3

*Volkswagen otrzymał pozwolenie na budowę pod Wrześnią (woj. wielkopolskie) fabryki samochodów dostawczych Crafter. Zakład ma produkować ok. 85 000 aut rocznie, zatrudni co najmniej 2 300 osób. *

Inwestycja ma być gotowa do końca 2016 roku. Zamiar budowy nowej fabryki w Wielkopolsce koncern ogłosił w marcu w Poznaniu. Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy Volkswagen Poznań Piotr Danielewicz, klauzulę ostateczności decyzji o pozwoleniu na budowę nowej fabryki nadał w poniedziałek starosta wrzesiński.

Wartość inwestycji szacowana jest na 3,3 mld zł. Teren budowy obejmie obszar 220 ha. W ramach inwestycji powstanie dział budowy karoserii, lakiernia oraz dział montażu. - Wydanie pozwolenia na budowę to dla nas kolejny krok w realizacji celu, jakim jest powstanie nowej fabryki. W ciągu 1,5 roku musimy uruchomić zakład - poinformował prezes zarządu Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

d1vulq3

Fabryka stanie na terenie Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej (WSAG), która jest częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" (WSSE). WSSE szacuje, że fabryka VW może przynieść w całej Polsce 10 tys. miejsc pracy; część z nich powstanie w Wielkopolsce. Przedstawiciele Volkswagena podkreślają wagę, jaką przywiązują do pozyskiwania lokalnych, polskich dostawców. - Już dziś ok. 40 proc. części bezpośrednio produkcyjnych dostarczanych do poznańskiej fabryki Volkswagena pochodzi od polskich dostawców - podał Jens Ocksen. Spółka podała, że procentowy udział polskich przedsiębiorstw w wolumenie części pośrednio produkcyjnych jest dwukrotnie większy.

Volkswagen w Poznaniu obecny jest od 1993 roku. Firma weszła wówczas w spółkę z Fabryką Samochodów Rolniczych Polmo, która produkowała w zakładzie w Antoniku samochody Tarpan. VW Poznań jest w 100 proc. własnością marki VW Samochody Użytkowe. Oprócz fabryki w dzielnicy Antoninek, do koncernu należy zlokalizowana w dzielnicy Wilda odlewnia oraz wybudowany w Swarzędzu zakład zabudów specjalnych. W 2013 roku zakład w poznańskim Antoninku opuściło ponad 170 000 aut.

Źródło: PAP

ll/tb/ll, moto.wp.pl

Szukasz niedrogich opon zimowych? Kliknij i sprawdź oferty! Dostawa gratis

d1vulq3

Podziel się opinią

Share

d1vulq3

d1vulq3