Trwa ładowanie...
d37iis1

VW e-Crafter: dostawczak z napędem elektrycznym

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
VW e-Crafter: dostawczak z napędem elektrycznym
(zdjęcie producenta)
d37iis1

Podczas targów samochodów użytkowych IAA w Hanowerze Volkswagen zaprezentował studyjnego e-Craftera. Elektryczny dostawczak ma pojawić się w sprzedaży w 2017 r.

Wymiary przestrzeni ładunkowej elektrycznego Craftera są identyczne jak u spalinowego "brata" - ma ona pojemność 11,3 m sześc., maksymalna wysokość to 1 961 mm, odległość między nadkolami wynosi 1 380 mm, a maksymalna długość - 4 855 mm. Przedstawiciele niemieckiego producenta podkreślają, że nowe auto zaprojektowano głównie z myślą o kurierach poruszających się w miastach. Będą oni mogli liczyć na podłogę z funkcją ProSafe, umożliwiającą mocowanie ładunku oraz na specjalny system półek.

Za napęd e-Craftera odpowiada elektryczna jednostka o mocy 136 KM i maksymalnym momencie obrotowym 290 Nm. Pojazd, który jest w stanie przewieźć ładunek o masie do 1 709 kg, rozpędza się do prędkości 80 km/h i jest w stanie pokonać dystans do 208 km. Zestaw akumulatorów umieszczono pod podłogą i składa się z 312 ogniw o łącznej pojemności 43 kWh. W zależności od rodzaju stacji ładującej czas "tankowania" akumulatorów do poziomu 80 proc. wynosi nawet 45 min.

 (fot. zdjęcie producenta)
((fot. zdjęcie producenta))

Elektryczny debiutant różni się od konwencjonalnego Craftera lakierem metalicznym w kolorze Reef Blue, którym są pokryte także zderzaki i osłony boków nadwozia oraz niebieską listwą na osłonie chłodnicy. Samochód można też poznać dzięki światłom dziennym LED w kształcie litery C. W kabinie kierowcy zamiast obrotomierza znajduje się tzw. "powermeter". Zamontowano w niej również kierownicę pokrytą skórą z niebieskim dekoracyjnym szwem oraz fotele w kolorze tytanowej czerni z niebieskimi aplikacjami.

d37iis1

Prezentowany w Hanowerze model studyjny jest dodatkowo wyposażony w stację serwisową, w której można przechowywać i ładować zapasowe akumulatory do specjalnych elektrycznych rowerów typu Cargo. Volkswagen zapowiedział również, że w przyszłości zamierza użyć nowych akumulatorów, które zwiększą zasięg do 400 km.

Źródło: Volkswagen

ll

d37iis1

Podziel się opinią

Share
d37iis1
d37iis1