Trwa ładowanie...
d26opaj

Volkswagen planuje nową fabrykę w Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volkswagen planuje nową fabrykę w Polsce
(zdjęcie producenta)
d26opaj

Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen zamierza zbudować w Polsce nową fabrykę samochodów - podał dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". W fabryce, która ma powstać w okolicach Poznania, ma być produkowany samochód dostawczy Crafter.

Jak pisze "FAZ", decyzja o inwestycji w wysokości ponad pół miliarda euro zapada już na szczeblu wewnętrznym. Konieczna jest jednak jeszcze oficjalna decyzja rady nadzorczej koncernu. Zgoda rady nadzorczej spodziewana jest przed konferencją prasową 13 marca. Nową inwestycję motoryzacyjną w Polsce zapowiadał w minionych miesiącach wicepremier Janusz Piechociński, nie podając jednak szczegółów planowanego projektu.

Samochód dostawczy Crafter produkowany był dotychczas w kooperacji z Daimlerem. Oba modele powstają przede wszystkim w fabryce Daimlera w Dusseldorfie, ale Mercedes już ogłosił, że będzie wytwarzał Volkswageny tylko do końca 2016 roku, kiedy skoncentruje się na następnej generacji Sprintera. Oznacza to, że Volkswagen musi stworzyć swój własny zakład.

W Poznaniu istnieje już fabryka VW, w której produkowane są modele Caddy i T5. Spółka-córka VW produkuje w Poznaniu autobusy miejskie. Mocną stroną Poznania jest też siec kooperantów.

Fabryka ma produkować 70 000 samochodów rocznie. Nowa inwestycja w Polsce ma kosztować około 1 mln euro i zapewnić 3000 miejsc pracy.

d26opaj

Podziel się opinią

Share
d26opaj
d26opaj