Trwa ładowanie...
23-02-2016 13:31

Volkswagen będzie zmuszony do przestawienia się na auta elektryczne?

Volkswagen będzie zmuszony do przestawienia się na auta elektryczne?Źródło: Materiały prasowe
d4fgo76
d4fgo76

Amerykańskie władze chcą skłonić koncern Volkswagena do opracowania i produkcji samochodów elektrycznych na terenie Stanów Zjednoczonych. To miałaby być forma rekompensaty za skandal z fałszowaniem norm emisji trujących spalin, w jaki uwikłana jest firma.

O sprawie donosi niemiecki „Welt am Sonntag”. Według gazety amerykańska Agencja Ochrony Środowiska EPA chce skłonić Volkswagena do rozbudowy fabryki w Chattanooga, w stanie Tennessee. Volkswagen miałby się skupić na pojazdach elektrycznych i pomóc zbudować sieć stacji ładowania takich maszyn.

Z artykułu w „Welt am Sonntag” nie wynika, czy VW miałby opracować nowe modele, czy przenieść środek ciężkości na te auta hybrydowe i elektryczne, które już wytwarza. Nie wiadomo też, na jakiej zasadzie miałby odbywać się cały proces. Volkswagenowi grozi bowiem wielomiliardowe odszkodowanie za oszustwo. Czy EPA – gdyby koncern się zgodził – odstąpiłaby od żądania zapłaty?

d4fgo76

Skandal „Dieselgate” wybuchł 5 miesięcy temu. Okazało się, że firma montowała oszukańcze oprogramowanie, które w silnikach Diesla fałszowało prawdziwą emisję tlenków azotu. Realna ich emisja była kilkusetkrotnie wyższa. EPA czeka na poprawkę techniczną dotyczącą 600 tys. silników. Ta, którą Volkswagen opracował, nie została zaakceptowana. - Rozmowy z EPA trwają. Nie komentujemy ich przebiegu - powiedział rzecznik VW.

W Niemczech szef rady nadzorczej VW Hans Dieter Poetsch został wezwany do ministra transportu Alexandra Dobrindta, by powiedzieć mu, jaki jest status prac nad wyjściem z kryzysu. Raport z wewnętrznego dochodzenia w koncernie ma być opublikowany w kwietniu 2016 roku.

MAK

d4fgo76
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fgo76
Więcej tematów