Trwa ładowanie...
d31r1br

VERVA Racing Team rusza na podbój Węgier

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
VERVA Racing Team rusza na podbój Węgier
(Materiały prasowe)
d31r1br

W najbliższy weekend kierowcy VERVA Racing Team wystartują w kolejnej rundzie serii Porsche Supercup na węgierskim torze Hungaroring.

Grand Prix Węgier dla polskich kierowców to niemal domowy wyścig. Ze wszystkich startów to właśnie na Węgrzech wsparcia udziela zespołowi największa liczba rodzimych kibiców.

W 2011 r. Kuba Giermaziak właśnie na Hungaroring odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Porsche Supercup. Uzyskał też rekordową przewagę nad drugim zawodnikiem - 17,783 s. Tym razem szansa na powtórzenie sukcesu będzie podwójna, gdyż odbędą się aż dwa wyścigi - pierwszy, "standardowy", natomiast drugi jako rekompensata za odwołane GP Hiszpanii.

d31r1br

Swój debiut na węgierskim torze zaliczy Patryk Szczerbiński. Sam zawodnik liczy na bardzo dobry wynik, mimo że kręta trasa uznawana jest za bardzo trudną. Ostatnie występy młodego zawodnika udowodniły, że nie obawia się konfrontacji z najbardziej utytułowanymi rywalami.

 (fot. materiały prasowe)
((fot. materiały prasowe))

Ze względu na zwiększoną liczbę wyścigów, zmianie uległ tradycyjny rozkład sesji treningowej i kwalifikacyjnej. Trening odbędzie się w piątek o godzinie 12:45, a kwalifikacje wystartują tego samego dnia o 17:00. Pierwszy wyścig został zaplanowany na sobotę na godzinę 12:25, natomiast drugi rozpocznie się w niedzielę o 11:45.

Transmisję z pierwszego wyścigu o Grand Prix Węgier będzie można obejrzeć w sobotę 28.07 na żywo o godzinie 12:25 w TV4 oraz o godzinie 14:00 w Eurosport 2 i Eurosport 2 HD. Transmisja drugiego wyścigu odbędzie się na żywo w niedzielę 29.07 o 11:45 w TV 4, Eurosport 2 i Eurosport 2 HD.

/ll

Masz zapał rajdowca? Sprawdź swoje umiejętności na torze!

d31r1br

Podziel się opinią

Share
d31r1br
d31r1br