Trwa ładowanie...
d2aoh60
d2aoh60
Wiadomości

Urząd Zamówień Publicznych nie ma uwag do przetargu na S19

Share
d2aoh60

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych nie znalazł żadnych uchybień w przetargu na budowę drogi ekspresowej S19 od węzła Sokołów Małopolski Północ do Stobiernej. Oznacza to, że GDDKiA będzie mogła podpisać umowę z wybranym już wykonawcą tego odcinka.

W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones S.A., które zaoferowało wykonanie zadania w ciągu 30 miesięcy z 10-letnią gwarancją jakości, za kwotę prawie 290 mln zł.

Jak poinformowała PAP w piątek rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału Joanna Rarus, kolejnym etapem, po decyzji UZP, będzie wniesienie przez konsorcjum zabezpieczenia należytego wykonania umowy. - Następnie podpiszemy z konsorcjum umowę - dodała.

d2aoh60

Odcinek drogi ekspresowej S19 od Sokołowa Młp. do Stobiernej będzie miał długość 12,5 km. Droga będzie omijać Sokołów Młp. od strony wschodniej i bezpośrednio połączy się z oddanym już do ruchu odcinkiem S19 Stobierna - Rzeszów.

Odcinek realizowany będzie w systemie optymalizuj - projektuj - buduj. To znaczy, że wykonawca otrzyma już gotową część dokumentacji i będzie mógł wprowadzać do niej pewne zmiany, np. proponować nowe technologie czy rozwiązania. Warunkiem jest jednak zachowanie parametrów technicznych i jakościowych drogi.

Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasę komunikacyjną na kierunku północ - południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku.

d2aoh60

Podziel się opinią

Share
d2aoh60
d2aoh60
Więcej tematów