Trwa ładowanie...
d4769hm

Tylko on przeżył tragiczny wypadek - przesłucha go policja

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tylko on przeżył tragiczny wypadek - przesłucha go policja
(WP.PL)
d4769hm

O godz. 12 rodzinom ofiar wypadku w Nowym Mieście zostaną okazane zwłoki bliskich w celu ich identyfikacji. Nastąpi to w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Warszawie. W sekcji będzie uczestniczyć czterech prokuratorów z Radomia i Grójca. Prokuratura zamierza także przesłuchać kierowcę ciężarówki volvo, która zderzyła się z volkswagenem transporterem.

Zobacz zdjęcia z miejsca wypadku

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, powiedziała, że prokuratura dysponuje wstępną listą ofiar wypadków. - Listę sporządzono na podstawie rozmów z mieszkańcami okolic, z których pochodzą ofiary, oraz rodzin osób, które m.in. wieczorem nie wróciły z pracy do domu - powiedziała Chrabąszcz. Zastrzegła jednak, że pełna lista ofiar będzie znana po okazaniu ciał rodzinom osób, które zginęły w wypadku.

d4769hm

Prokuratura przesłucha kierowcę

Prokuratura zamierza także przesłuchać kierowcę ciężarówki volvo, która zderzyła się z volkswagenem transporterem. Mężczyzna przebywa w szpitalu; po wypadku był w szoku. We wtorek lekarze nie wyrazili zgody na jego przesłuchanie. We wstępnej rozmowie z policjantami kierowca mówił, że bus, którym podróżowały ofiary wypadku, wyprzedzał inny samochód, a następnie zderzył się czołowo z jego pojazdem.

Jak zapewnia Małgorzata Wasilkowska Bińkowska z Urzędu Miasta w Drzewicy, rodziny ofiar znajdują się pod opieką psychologów, księdza i pracowników opieki społecznej.

Pomoc finansowa dla rodzin ofiar

Rodziny ofiar otrzymały już doraźną pomoc finansową - po 2,5 tys. zł. Pieniądze wypłaciła gmina Drzewica, gdzie mieszkała większość ofiar wypadku. Specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze dla rodzin, uruchomiła również organizacja Caritas.

d4769hm

- Mogę zapewnić, że nie pozostawimy bez wsparcia rodzin ofiar tego tragicznego wypadku. Na razie z własnych pieniędzy wypłaciliśmy im po 2,5 tys. zł. Jest to pomoc doraźna. Bliscy ofiar mają też otrzymać pieniądze z urzędu marszałkowskiego. Wsparcie dla niektórych rodzin musi być jednak zorganizowane w zupełnie inny sposób, bo nawet kolejna jednorazowa wypłata nie poprawi trwale ich sytuacji materialnej - powiedział zastępca burmistrza Drzewicy Edward Podkowiński.

Specjalne konto, na które można wpłacać ofiary dla poszkodowanych rodzin, uruchomiła Caritas Diecezji Radomskiej. Jego numer to: 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 z dopiskiem "Wypadek-Drzewica".

- Łączymy się duchowo ze wszystkimi, których dotknęła ta tragedia. (...) Pieniądze zostaną przeznaczone na zabezpieczenie bieżących potrzeb osieroconych rodzin. Apeluję i proszę o wsparcie - powiedział ksiądz biskup Henryk Tomasik z Caritas.

Do wypadku doszło we wtorek rano w Nowym Mieście nad Pilicą w Mazowieckiem. Nieprzystosowany do przewozu dużej liczby osób volkswagen transporter zderzył się czołowo z ciężarowym volvo. Autem jechało 18 osób: kierowca oraz 17 osób do pracy w pobliskim sadzie.

16 osób zginęło na miejscu, dwie zmarły w szpitalu. Wszystkie ofiary pochodziły z jednego powiatu - opoczyńskiego w woj. łódzkim.

Od wtorku w województwach mazowieckim i łódzkim obowiązuje trzydniowa żałoba.

Czytaj więcej nt. wypadku

d4769hm

Podziel się opinią

Share

d4769hm

d4769hm