Trwa ładowanie...
ycipk-10apge

Twoje auto blokuje przejazd tramwajom? Dostaniesz mandat do 1000 zł i zapłacisz za holowanie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Twoje auto blokuje przejazd tramwajom? Dostaniesz mandat do 1000 zł i zapłacisz za holowanie
(PAP/Piotr Wittman)
ycipk-10apge

W Łodzi pojawią się tabliczki ostrzegające kierowców przed możliwością zablokowania przejazdu tramwajów. Co roku odnotowuje się kilkadziesiąt przypadków poważnych opóźnień w ruchu MPK spowodowanych złym parkowaniem - poinformował rzecznik MPK.

Sebastian Grochala z MPK podał podczas konferencji inaugurującej wspólną akcję Zarządu Dróg i Transportu i łódzkiego przewoźnika, że w ubiegłym roku odnotowano 50 podobnych przypadków - w tym roku już około 40. - Problem jest o tyle poważny, że jeden nieprawidłowo zaparkowany samochód może przyczynić się do opóźnienia przejazdu tramwaju nawet o 40 minut. Źle zaparkowane samochody, które blokują torowisko tramwajowe, są szczególnym problemem w rejonach ulic Zielonej (w okolicach Placu Barlickiego), Gdańskiej, Legionów, Pomorskiej czy Kopernika. Wiele przypadków pozostawienia pojazdu zbyt blisko torów straż miejska odnotowuje również wokół Placu Wolności - podkreślił.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Inicjatywa ZDiT i MPK polegać będzie na zamontowaniu przy ulicach szczególnie dotkniętych tym problemem tabliczek informacyjnych, których zadaniem będzie przypominanie kierowcom, by sprawdzili, czy parkując samochód nie blokują torowiska tramwajowego.

ycipk-10apge

Konsekwencje dla nieuważnych kierowców mogą być poważne - mandat za pozostawienie samochodu na torowisku tramwajowym wynosi nawet tysiąc złotych. Sam pojazd może zostać natomiast odholowany, co również wiąże się z kosztami. - Z reguły nasi kierowcy starają się jednak odnaleźć właściciela pojazdu blokującego torowisko i poprosić o przemieszczenie go. To na ogół szybsze rozwiązanie niż odholowanie pojazdu - powiedział rzecznik MPK.

W Łodzi w ubiegłych latach organizowano już akcje mające zwrócić uwagę na właściwe parkowanie samochodów. Tym razem jednak inicjatywa ZDiT i MPK po raz pierwszy pozostawi trwały ślad na łódzkich ulicach w postaci tabliczek informacyjnych. Będą one "pamiątką po Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu" - mówi Grochala.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to akcja zainicjowana w 2002 roku przez Komisję Europejską. Celem kampanii, która odbywa się każdego roku w dniach 16 - 22 września, jest zachęcenie jak największej liczby osób do korzystania z alternatywnych form transportu i częstszego wybierania komunikacji miejskiej niż własnego samochodu.

Źródło: PAP

ycipk-10apge

ll/moto.wp.pl

Pióra wycieraczek samochodowych do każdego samochodu. Sprawdź! >>

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10apge

ycipk-10apge
ycipk-10apge