Trwa ładowanie...
ycipk-2ejec0

TVR powraca. Pierwszy nowy model zadebiutuje we wrześniu

TVR, słynny brytyjski producent samochodów sportowych, niedługo wróci do żywych. Pierwszy nowy model jest już prawie gotowy i Les Edgar, nowy właściciel firmy, zdradza jego szczegóły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TVR powraca. Pierwszy nowy model zadebiutuje we wrześniu
(Materiały prasowe)
ycipk-2ejec0

Będzie to pierwszy nowy TVR od 12 lat i zadebiutuje we wrześniu podczas imprezy Goodwood Revival. Ma być to prawdziwie sportowy samochód, a nie wielkie superauto pokroju Aventadora – wyjaśnił Les Edgar w rozmowie z "Top Gearem". Brytyjski magazyn przeprowadził wywiad z właścicielem marki TVR, dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się, jakim samochodem będzie nowy model.

Ma on być lekki i ważyć poniżej 1250 kg. Jednak bardziej będzie zbliżony charakterem do Astona Martina niż do Lotusa. Za napęd będzie odpowiadał 5-litrowy silnik V8 przygotowany przez Coswortha. Jego moc (przynajmniej na początku) ma wynosić 500 KM. Samochód ma osiągać 200 mil na godzinę, czyli 322 km/h, a do 100 km/h ma się rozpędzać w czasie poniżej 4 s. Z silnikiem będzie współpracować 6-biegowa skrzynia manualna.

Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-2ejec0

Za projekt aerodynamiki odpowiada słynny Gordon Murrey, który przez kilka dekad konstruował bolidy Formuły 1 i był też głównym twórcą słynnego drogowego McLarena F1. Nadwozie z włókna węglowego ma wykorzystywać efekt przypowierzchniowy celem zwiększenia docisku aerodynamicznego bez znacznego zwiększania oporu powietrza.

Nowy TVR nie będzie ekstremalnym autem sportowym, a raczej lżejszym Gran Turismo. Nieprzypadkowo „Top Gear” porównuje ten model do Porsche 911. Jednak, jak obiecuje Les Edgar, TVR ma mieć zupełnie inny charakter i ma się wyróżniać z tłumu innych samochodów sportowych. Jego cena ma wynieść 90 tys. funtów, czyli poniżej 450 tys. zł.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ejec0

ycipk-2ejec0
ycipk-2ejec0