Trwa ładowanie...
d2b86w3

Trzy Mercedesy Hitlera za 9 milionów dolarów!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzy Mercedesy Hitlera za 9 milionów dolarów!
(PAP)
d2b86w3

Trzy unikalne samochody Adolfa Hitlera są na sprzedaż. Za 9 milionów dolarów wystawiono trzy różne egzemplarze sześciokołowych Mercedesów G4 W 131. Każdy samochód z osobna wyceniono na 3,3 miliona, ale w „pakiecie” są tańsze prawie o milion USD.

Trzy samochody Hitlera wystawione na sprzedaż - zobacz film!

* TU ZNAJDZIESZ ZDJĘCIA WYSTAWIONYCH NA SPRZEDAŻ AUT HITLERA! *

 (fot. Mercedes)

* WSZYSTKO O MERCEDESIE G4 * Na sprzedaż wystawiono trzy z ośmiu egzemplarzy Mercedesa G4, należących niegdyś do wodza III Rzeszy. Stacjonowały na terenie kilku niemieckich zamków. Łącznie powstało zaledwie 57 egzemplarzy modelu G4 W-131. Pierwszym z trzech Mercedesów jest niebieski kabriolet, którym Hitler wraz z Ewą Braun poruszał się m.in. podczas parad. Kolejny - w szarym kolorze - służył do transportu bagaży, a w razie potrzemy mógł zostać użyty jako ambulans. Trzeci, czarny Mercedes był po brzegi wypełniony sprzętem radiowym i zapewniał Hitlerowi stały kontakt z armią.

d2b86w3

* TU DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ O MERCEDESACH ADOLFA HITLERA * Dzięki trzyosiowemu podwoziu samochody z łatwością poruszały się po drogach zrujnowanych przez działania wojenne. Pod maską montowano rzędowe, ośmiocylindrowe silniki o pojemnościach 5.0 i 5.4 litra, napędzające cztery tylne koła. Tylne mosty były wyposażone w blokady dyferencjałów. Stosowano opony na których nawet po przebiciu można było kontynuować jazdę.

Oprac. Marek Wieliński

d2b86w3

Podziel się opinią

Share

d2b86w3

d2b86w3