Trwa ładowanie...
d482h63

Toyota pracuje nad latającym samochodem?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota pracuje nad latającym samochodem?
(zdjęcie producenta)
d482h63

Toyota złożyła dwa wnioski patentowe wskazujące na to, że może prowadzić badania nad latającym samolotem. Oba projekty całkowicie się różnią.

Pierwszy wniosek zgłoszono w Stanach Zjednoczonych. Opublikowano go nazwą "Wieżowe skrzydło do samochodu powietrznego" (stackable wing for an aerocar). Projekt przypomina nieco zestaw desek surfingowych ułożonych jedna nad drugą. W skróconym opisie czytamy m.in.: „projekt odnosi się do pojazdu z przytwierdzonymi na stałe skrzydłami, którym można unosić się w powietrzu i jeździć po drogach”.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * To nie koniec eksperymentów Toyoty z powietrznymi pojazdami. Firma zgłosiła do urzędu patentowego projekt zupełnie innego rozwiązania – samochodu wyposażonego w podwójnie składane skrzydła. Z opublikowanego niedawno wniosku patentowego wynika, że chodzi o pojazd przypominający niewielki samolot, z rozkładanymi na boki skrzydłami.

d482h63

Oba projekty mogą wydawać się nierealistyczne, jednak to samo uważano na temat trójkołowego pojazdu elektrycznego Toyota i-Road. Obecnie jest on z powodzeniem wykorzystywany w systemie wynajmu krótkoterminowego typu car-sharing, który uzupełnia komunikację miejską w Grenoble, Tokio i Toyota City.

ll, moto.wp.pl

Pióra wycieraczek samochodowych do każdego samochodu. Sprawdź! >>

d482h63

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d482h63

d482h63
d482h63