Trwa ładowanie...

Toyota pracuje nad latającym samochodem?

Toyota pracuje nad latającym samochodem?Źródło: zdjęcie producenta
d22goez
d22goez

Toyota złożyła dwa wnioski patentowe wskazujące na to, że może prowadzić badania nad latającym samolotem. Oba projekty całkowicie się różnią.

Pierwszy wniosek zgłoszono w Stanach Zjednoczonych. Opublikowano go nazwą "Wieżowe skrzydło do samochodu powietrznego" (stackable wing for an aerocar). Projekt przypomina nieco zestaw desek surfingowych ułożonych jedna nad drugą. W skróconym opisie czytamy m.in.: „projekt odnosi się do pojazdu z przytwierdzonymi na stałe skrzydłami, którym można unosić się w powietrzu i jeździć po drogach”.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * To nie koniec eksperymentów Toyoty z powietrznymi pojazdami. Firma zgłosiła do urzędu patentowego projekt zupełnie innego rozwiązania – samochodu wyposażonego w podwójnie składane skrzydła. Z opublikowanego niedawno wniosku patentowego wynika, że chodzi o pojazd przypominający niewielki samolot, z rozkładanymi na boki skrzydłami.

Oba projekty mogą wydawać się nierealistyczne, jednak to samo uważano na temat trójkołowego pojazdu elektrycznego Toyota i-Road. Obecnie jest on z powodzeniem wykorzystywany w systemie wynajmu krótkoterminowego typu car-sharing, który uzupełnia komunikację miejską w Grenoble, Tokio i Toyota City.

d22goez

ll, moto.wp.pl

d22goez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22goez
Więcej tematów