Trwa ładowanie...
d4eegg3

Toyota Land Speed Cruiser: najmocniejszy SUV świata

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota Land Speed Cruiser: najmocniejszy SUV świata
(zdjęcie producenta)
d4eegg3

Podczas targów SEMA w Las Vegas zaprezentowano Toyotę Land Speed Cruiser. Dzięki mocy 2 000 koni mechanicznych zdobyła ona miano najmocniejszego SUV-a świata.

Do tej pory jednymi z najlepszych osiągów wśród aut sportowo-użytkowych charakteryzował się Bentley Bentayga. Silnik W12 6,0 TwinTurbo TSI generował 608 KM mocy i 908 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co przekładało się na przyspieszenie do "setki" w 4,1 s i prędkość maksymalną 301 km/h.

Nowa Toyota jest napędzana silnikiem V8 o pojemności 5,7 l, którego wyposażono w dwie potężne turbosprężarki Garrett. Moc 2 000 KM trafia na wszystkie koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni ATI. Przewidywana prędkość maksymalna Land Speed Cruisera wynosi 350 km/h, przyspieszenia od 0 do 100 km/h nie podano.

d4eegg3

Auto posiada obniżone zawieszenie, większe felgi, spojler pod przednim zderzakiem i układ wydechowy biegnący pod kołami. W środku znajdziemy klatkę bezpieczeństwa i pojedynczy fotel kubełkowy dla kierowcy. Przedstawiciele marki zaznaczają, że modyfikacji uległ każdy element nadwozia, a największym wyzwaniem było ponowne osadzenie karoserii na mocno przebudowanej ramie.

ll/Wirtualna Polska

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3