Trwa ładowanie...
d40t4od

Toyota i Lexus zaprezentowały swoje auta sportowe

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota i Lexus zaprezentowały swoje auta sportowe
(zdjęcie producenta)
d40t4od

Podczas Salonu Samochodowego w Tokio Toyota i Lexus zaprezentowały swoje samochody sportowe. Będzie można je zobaczyć na torach wyścigowych oraz trasach rajdów.

Główną atrakcją stoiska Toyoty jest Yaris WRC, który będzie uczestniczył w Rajdowych Mistrzostwach Świata od sezonu 2017. Samochód powstał w zakładzie Toyota Motorsport GmbH w Kolonii, gdzie mieści się siedziba zespołu WRC Toyota GAZOO Racing. Jego szefem został 4-krotny mistrz świata w rajdach samochodowych, Fin Tommi Makinen. Yaris WRC jest napędzany turbodoładowanym silnikiem 1,6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który rozwija moc 300 KM przy 6 000 obr./min. Obecnie trwają testy na asfaltowych i szutrowych torach w Europie.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

 (fot. zdjęcie producenta)

Lexus z kolei wystawił model RC F GT3, który powstał według międzynarodowych przepisów Group GT3 na bazie sportowego coupe RC F. Względem swojego protoplasty ma on obniżone do 1 270 i poszerzone do 2 000 mm nadwozie, zaś jego masę udało się zmniejszyć do 1 250 kg. Napęd pojazdu stanowi wolnossący silnik benzynowy V8, który rozwija moc 540 KM. RC F GT3 pojawi się na takich imprezach wyścigowych, jak 24 Hours Nurburgring, Super Taikyu Endurance czy japońskie Super GT.

d40t4od

W lipcu br. Lexusy RC F GT3 zadebiutowały podczas zawodów VLN Adenauer ADAC Worldpeace Trophy na Nurburgring Nordchleife, zajmując pierwsze i drugie miejsce w klasie SPX.

ll/moto.wp.pl

Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!

d40t4od

Podziel się opinią

Share

d40t4od

d40t4od