Trwa ładowanie...
d2wuta6

Toyota FT-1: powiew przyszłości

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota FT-1: powiew przyszłości
(zdjęcie producenta)
d2wuta6

Podczas Salonu Samochodowego w Detroit Toyota zaprezentowała sportowy model koncepcyjny FT-1. Ten ekstremalny model najpewniej jest zapowiedzią następcy kultowej Supry.

Wygląd koncepcyjnego FT-1 robi wrażenie. Liczne krzywizny, mocne przetłoczenia i długa maska z widocznym z zewnątrz silnikiem obiecują spore możliwości nowej Toyoty. Charakterystyczny nos, to nawiązanie przede wszystkim do bolidów Formuły 1, ale też innych konstrukcji wyścigowych. We wnętrzu jest nowocześnie. Przed oczami kierowcy, nad kierownicą umieszczono wyświetlacz HUD, który prezentuje między innymi prędkość. Dodatkowy wyświetlacz umieszczono też na górze kierownicy.

Po sukcesie modelu GT86, Toyota zauważyła, że warto wrócić do tworzenia ciekawych samochodów sportowych. Mimo, że japońska marka to przede wszystkim modele popularne, w swojej historii miała sporo kultowych sportowych samochodów. Wystarczy wspomnieć takie konstrukcje jak 2000GT, Celica, Supra i MR2. FT-1 zapowiada kolejny rozdział w tej historii.

Toyota i BMW podpisały w 2013 roku umowę, która ma zaowocować stworzeniem wspólnego modelu, który w japońskiej wersji będzie najpewniej następcą Supry. Na pewno wygląd samochodu jeszcze się zmieni do tego czasu, ale finalny produkt będzie przypominał FT-1.

d2wuta6

Koncepcyjna Toyota pokazuje też nowe podejście do tworzenia samochodów koncepcyjnych. FT-1 powstał też w wersji wirtualnej i gracze z całego świata będą mogli sprawdzić możliwości tego samochodu w Gran Turismo 6. Takie wirtualne próby odbyli szefowie Toyoty przed ostatecznym zatwierdzeniem konceptu.

sj, moto.wp.pl

Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d2wuta6

Podziel się opinią

Share
d2wuta6
d2wuta6
Więcej tematów