Trwa ładowanie...

Toyota będzie testowała roboty, które wspomogą niepełnosprawnych

Toyota będzie testowała roboty, które wspomogą niepełnosprawnychŹródło: Materiały prasowe
d4688wf
d4688wf

Toyota i Fujita Health Univeristy uruchomią wspólny program robotów testowych, które służą do wspierania osób starszych i niepełnosprawnych. Będzie to ostatnia faza przygotowań przed wprowadzeniem ich na rynek.

Human Support Robots opracowano z myślą o osobach z problemami z poruszaniem się. Niewielkie rozmiary urządzenia oraz obłe kształty mają zwiększyć funkcjonalność w niewielkich japońskich mieszkaniach.
- Większość robotów opiekuńczych to duże maszyny, które nie nadają się do małych mieszkań. Naszym celem jest stworzenie funkcjonalnych urzadzeń, które poprawią komfort życia osób starszych, chorych i niepełnosprawnych - powiedział wicerektor uniwersytetu Eichi Saito.

Program pilotażowy Human Support Robots zostanie uruchomiony w ciągu roku. W jednym z pomieszczeń prowadzonej przez uniwersytet przychodni powstanie replika rzeczywistych salonów w mieszkaniach na osiedlu. Mieszkańcy będą testować roboty, dzieląc się wrażeniami i uwagami z zespołem badawczym Toyoty.

Maszyny będą pomagały w poruszaniu się po domu, odsuwały zasłony oraz podawały przedmioty, napoje i specjalnie przygotowane pudełka służące do porządkowania rzeczy na półkach.

d4688wf

Źródło: Toyota

ll

d4688wf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4688wf
Więcej tematów