Trwa ładowanie...
d24c8lb

Toyota Avensis ulubionym samochodem Niemców

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyota Avensis ulubionym samochodem Niemców
(zdjęcie producenta)
d24c8lb

Toyota uzyskała bardzo dobre wyniki w badaniu satysfakcji z posiadanego samochodu przeprowadzonego w Niemczech przez instytut JD Power. W niemieckiej edycji Vehicle Ownership Satisfaction Study JD Power 2014 (badania satysfakcji z posiadanego samochodu) Toyota zajęła drugie miejsce w zestawieniu, ustępując jedynie marce Porsche. Toyota Avensis okazała się ulubionym samochodem Niemców i zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich badanych modeli.

W swoich klasach bardzo wysokim zaufaniem Niemców cieszą się także miejskie Aygo (2 miejsce w klasie), Yaris (2 miejsce w klasie), oraz kompaktowy Auris (3 miejsce w klasie). Z badania wynika, że nabywcy nowych samochodów w Niemczech najbardziej cenią sobie jakość i niezawodność (56 proc.), atrakcyjność zakupu (48 proc.) oraz bezpieczeństwo (46 proc.).

Wyniki mogą nieco zaskakiwać, gdyż Niemcy od dawna szczególnie chętnie kupują samochody rodzimych marek. Widać, że mimo to nie są wobec nich bezkrytyczni i oceniając satysfakcję z zakupionego modelu potrafią docenić też inne marki. Sam sukces Avensisa może cieszyć Toyotę, ale model ten nie należy ostatnio do liderów sprzedaży, a do tego cały segment D złapał ostatnio sporą zadyszkę. Z tego powodu już niedługo Toyota najprawdopodobniej zastąpi Avensisa nowym modelem hybrydowym.

d24c8lb

Badanie bazuje na ankietach wypełnionych przez 18 288 właścicieli nowych samochodów, które zostały zarejestrowane w Niemczech w okresie od stycznia 2011 do grudnia 2012. Badanie zostało przeprowadzone w okresie grudzień 2013 – luty 2014.

Felgi aluminiowe w obniżonych cenach. Darmowa dostawa. Kliknij i sprawdź oferty!

d24c8lb

Podziel się opinią

Share

d24c8lb

d24c8lb