Testy zderzeniowe: Toyota Corolla 1998 vs Toyota Corolla 2015

O tym jak wielka zmiana zaszła w podejściu producentów samochodów do bezpieczeństwa podróżujących nimi osób najlepiej świadczą testy zderzeniowe. Nowozelandzki oddział ANCAP przeprowadził test zderzeniowy dwóch samochodów, które dzieli 17 lat różnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Testy zderzeniowe: Toyota Corolla 1998 vs Toyota Corolla 2015
(Youtube.com)

W przypadku wytrzymałości i odporności na skutki wypadków to różnica całej epoki. Jak wiele się zmieniło w kwestii bezpieczeństwa w ciągu ostatnich lat najlepiej pokazuje film z testu zderzeniowego ANCAP:

Samochody zostały zderzone czołowo. W teście wykorzystano dwie Toyoty Corolle (czyli najpopularniejszy model samochodu na świecie) – jedną wyprodukowaną w 1998 roku, drugą w 2015 roku. Oba auta zostały rozpędzone do prędkości 64 km/h.

Film nie pozostawia złudzeń. Samochody zostały poważnie uszkodzone. Różnica między nimi jest jednak wyraźnie widoczna. W nowszym samochodzie poprawnie zadziałały poduszki i kurtyny powietrzne chroniąc głowę i nogi kierowcy. W drugim natomiast kierowca uderzył głową najpierw w kierownicę, a następnie w deskę rozdzielczą. Jego nóg nic nie chroniło.

Opis filmu głosi, że ludzie poruszający się samochodami wyprodukowanymi przed 2000 rokiem są dwa razy bardziej narażeni na śmierć w wypadku. Informacja ta jest istotna także dla polskich kierowców. Średni wiek samochodu w Polsce to 13 lat.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.