Trwa ładowanie...
d4190wq

Te auta są najlepsze. Dowód? Ich właśnie szukają Polacy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Te auta są najlepsze. Dowód? Ich właśnie szukają Polacy
(Materiały prasowe)
d4190wq

Najczęściej poszukiwany przez Polaków samochód wytypowano na podstawie 1 miliarda zapytań z wyszukiwarki i 10 milionów ogłoszeń, które pojawiły się w ubiegłym roku na otomoto.pl. I jak co roku – wygrywa Volkswagen Golf. Pytano o niego ponad 15 milionów razy. Goni go (droższe o średnio 10 tys. zł) Audi A4 oraz sporo przestronniejszy Volkswagen Passat.

Chcemy jeździć coraz lepszymi autami, rośnie więc średnia cena, którą jesteśmy gotowi za nie zapłacić. Jeszcze trzy lata temu, w zestawieniu za rok 2011, najczęściej przeglądane były samochody nie droższe niż 5 tys. zł. W podsumowaniu za ubiegły rok prawie jedna trzecia zapytań dotyczyła przedziału cenowego 15-25 tys. złotych.

Rośnie popyt na młodsze egzemplarze. A jak wygląda rynek po stronie podaży? Połowa samochodów wystawianych jest starsza niż 10 lat, co jest zresztą odzwierciedleniem danych dotyczących importu samochodów używanych. Na naszym rynku niezmiennie królują oferty samochodów sprowadzonych zza granicy. W ciągu ostatniego roku ich udział we wszystkich ogłoszeniach zwiększył się z 70 do 83 proc., a jedna trzecia z nich przyjechała do nas z Niemiec.

d4190wq

Duży wybór samochodów w atrakcyjnych cenach. Znajdź auto swoich marzeń!

 (fot. Materiały prasowe)

Ranking Internetowy Samochód Roku 2014 – wszystkie kategorie

Sprzedawcy aut dobrze wiedzą, że popyt na marki zza zachodniej granicy nie słabnie. Rok temu wyjątkiem od reguły „jak używane, to niemieckie” była Honda Civic, która zajęła ósme miejsce w rankingu. W tym roku wypadła z pierwszej dziesiątki, ale pojawiły się za to dwa modele Forda. Polacy coraz częściej szukają modeli Focus (7. miejsce) i Mondeo (9. Miejsce).

d4190wq

Nic nie zapowiada, że diesel wróci do łask. Jeszcze w 2010 roku bił wszelkie rekordy popularności i stanowił aż 70 proc. zapytań z parametrem „rodzaj paliwa”. Od kiedy jego cena przekroczyła 4 zł za litr i poszybowała w górę, wybierano go coraz rzadziej. Teraz stanowi zaledwie 37 proc. ogółu zapytań. Kiedy jednak przyjrzymy się preferencjom klientów przeglądających oferty sprzedaży Golfa, Passata, Audi A4 lub A6, to wciąż średnio połowa z nich wybiera opcję „olej napędowy”. Popularność aut „na gaz” trzyma się na stabilnym poziomie, w porównaniu z ubiegłym rokiem spadła o kilka procent i teraz LPG wybiera 22 proc. poszukujących.

Niemieckie koncerny wygrały również w tym roku walkę o miejsca w rankingu najczęściej wyszukiwanych aut nowych. Jeszcze dwa lata temu rumuńska Dacia brylowała na podium, zdobywając po raz drugi pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych nowych aut. Na tym rynku preferencje klientów zmieniają się dość szybko. Teraz znalazła się poza czołówką, a w górę pnie się Volkswagen Golf i Opel Astra. Pozycja sprzedażowego hitu lat ubiegłych pozostała niezagrożona i drugi rok z rzędu tytuł zwycięzcy należy do Skody Octavii. Z nowości w Top 10 najpopularniejszych samochodów nowych warto wymienić takie modele jak Nissan Qashqai, Skoda Rapid i Superb, Ford Focus, VW Passat i Honda Civic. Kia Sportage utrzymała się w pierwszej dziesiątce, tracąc jednakże jedno miejsce.

 (fot. Materiały prasowe)

Auta osobowe - używane

1. Volkswagen Golf
2. Audi A4
3. Volkswagen Passat

Auta osobowe - nowe

1. Skoda Octavia
2. Volkswagen Golf
3. Opel Astra

Auta dostawcze [do 3,5 t]

1. Volkswagen LT
2. Mercedes-Benz Sprinter
3. Renault Master

Auta ciężarowe [pow. 3,5 t]

1. Mercedes Benz Atego

d4190wq

2. Renault Premium

3. Renault Magnum
Maszyny rolnicze

4. Ursus c360

5. Ursus c330

6. Ursus 3512

Maszyny budowlane

1. Koparko-ładowarka JCB 3CX
2. Koparko-ładowarka JCB 4CX
3. Koparko-ładowarka JCB 2CX

Źródło: OtoMoto.pl

Duży wybór samochodów w atrakcyjnych cenach. Znajdź auto swoich marzeń!

d4190wq

Podziel się opinią

Share

d4190wq

d4190wq