Qaqwqwrqw
Szeryfowie drogowi. Działają irracjonalnie, ale nie odpuszczają

Szeryfowie drogowi. Działają irracjonalnie, ale nie odpuszczają

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

Zjawisko "szeryfów drogowych" to plaga na polskich drogach. To kierowcy, którzy czują się w obowiązku strzec przepisów ruchu drogowego. Problem w tym, że sami łamią owe przepisy. Na dodatek powodują zagrożenie dla zdrowia i życia: swojego i tych, których chcą "dyscyplinować". Jak z nimi walczyć?

O zjawisku rozmawiamy w kolejnym #dziejsienazywo w Wirtualnej Polsce z Mariuszem Wasiakiem z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Ekspert wyjaśnia, kim są "szeryfowie drogowi", jakie powodują zagrożenie i dlaczego ich działania są niebezpieczne.

Qaqwqwrqw

Z powodu zachowań tych samozwańczych stróżów prawa dochodzi do wypadków i stłuczek. Większość wywołuje też u sfrustrowanych kierowców agresję drogową, która bezpośrednio przekłada się na spadek bezpieczeństwa. Pomysł blokowania lewego pasa i nie przepuszczania prawidłowo jadących zmotoryzowanych jest według naszego eksperta irracjonalny. Tym bardziej, że istnieje doskonała metoda rozładowywania tłoku, na dodatek umocowana w przepisach: to jazda na suwak. "Szeryfowie" swoim zachowaniem potwierdzają, że nie rozumieją tej zasady, a swoje własne działania uważają za skuteczniejsze.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw