Trwa ładowanie...

Szeryfowie drogowi. Działają irracjonalnie, ale nie odpuszczają

d1u6y09
d1u6y09

Zjawisko "szeryfów drogowych" to plaga na polskich drogach. To kierowcy, którzy czują się w obowiązku strzec przepisów ruchu drogowego. Problem w tym, że sami łamią owe przepisy. Na dodatek powodują zagrożenie dla zdrowia i życia: swojego i tych, których chcą "dyscyplinować". Jak z nimi walczyć?

O zjawisku rozmawiamy w kolejnym #dziejsienazywo w Wirtualnej Polsce z Mariuszem Wasiakiem z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Ekspert wyjaśnia, kim są "szeryfowie drogowi", jakie powodują zagrożenie i dlaczego ich działania są niebezpieczne.

Z powodu zachowań tych samozwańczych stróżów prawa dochodzi do wypadków i stłuczek. Większość wywołuje też u sfrustrowanych kierowców agresję drogową, która bezpośrednio przekłada się na spadek bezpieczeństwa. Pomysł blokowania lewego pasa i nie przepuszczania prawidłowo jadących zmotoryzowanych jest według naszego eksperta irracjonalny. Tym bardziej, że istnieje doskonała metoda rozładowywania tłoku, na dodatek umocowana w przepisach: to jazda na suwak. "Szeryfowie" swoim zachowaniem potwierdzają, że nie rozumieją tej zasady, a swoje własne działania uważają za skuteczniejsze.

d1u6y09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6y09
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj