ycipk-4gwt8f
Szef Toyoty za kierownicą rajdowej wersji GT86

Szef Toyoty za kierownicą rajdowej wersji GT86

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4gwt8f

Akio Toyoda, prezydent Toyota Motor Corporation, odbył trening rajdową wersją modelu GT86. Towarzyszyła mu legenda motorsportu, Tommi Makinen.

Były rajdowy mistrz świata został niedawno szefem zespołu Toyoty przygotowującego się do startu w WRC w 2017 r. rajdowym Yarisem. Obaj panowie znają się od 2013 r., kiedy to Makinen zaczął trenować Toyodę w jeździe rajdowej.

ycipk-4gwt8f

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Prezydent Toyota Motor Corporation od dawna interesuje się motorsportem, ma także doświadczenie kierowcy testowego. Trzy razy startował w 24-godzinnym wyścigu ADAC na torze Nurburgring pod pseudonimem Morizo Kinoshita. W 2009 zajął 4. miejsce w swojej klasie prototypowym Lexusem LF-A. Z jego inicjatywy powstał zespół Gazoo Racing, który wystawia załogi w wielu rajdach i wyścigach na całym świecie, od NASCAR-u i Super GT po Rajd Dakar. W tym roku wszystkie przedsięwzięcia sportowe Toyoty i Lexusa zostały zgrupowane pod nazwą Gazoo Racing. Dotyczy to m.in. załogi Toyoty przygotowującej się do udziału w WRC w 2017 roku oraz zespołu startującego w serii wyścigów długodystansowych FIA WEC, który w ubiegłym roku zdobył mistrzostwo producentów i mistrzostwo kierowców.

Akio Toyoda jest prezydentem Toyota Motor Corporation od 2009 roku. Firma zawdzięcza mu powrót do światowej ligi w motorsporcie oraz stopniowe rozbudowywanie gamy modeli samochodów sportowych, takich jak Toyota GT86, Lexus RC F i LF A czy zapowiadany model oparty na koncepcie FT-1.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

ycipk-4gwt8f

Toyota w świetnych cenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

Polub WP Moto
ycipk-4gwt8f
ycipk-4gwt8f