Trwa ładowanie...
d2q5c54
d2q5c54
Wiadomości

Szczecin/ Siedem firm chce zaprojektować kolejną część obwodnicy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2q5c54

Siedem firm chce zaprojektować kolejną część obwodnicy śródmiejskiej w Szczecinie - poinformowały w środę służby prasowe tamtejszego magistratu. Obwodnica połączy północne i południowe dzielnice Szczecina, omijając centrum miasta.

W magistracie otwarto koperty z ofertami firm, które zgłosiły się do przetargu. Najtańszą ofertę złożyło gdańskie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego (nieco ponad 2,4 mln zł), zaś najdroższą konsorcjum: poznańskie Biuro Projektów Komunikacyjnych i krakowskie Biuro Inżynieryjnych Usług Projektowych (ponad 3,8 mln zł). Komisja przetargowa bada złożone oferty.

Wykonanie dokumentacji projektowej obejmuje budowę trasy od ul. Niemierzyńskiej do ul. Wojska Polskiego oraz budowę węzła Łękno wraz z odcinkiem do ul. Mickiewicza.

d2q5c54

Jak powiedział PAP Łukasz Kolasa ze szczecińskiego magistratu, zwycięzca przetargu powinien być znany za 30 dni. Na zaprojektowanie tego etapu trasy będzie miał czas do końca 2015 r. - dodał.

Zdaniem Kolasy będzie to jeden z trudniejszych etapów budowy śródmiejskiej obwodnicy - głównie za sprawą węzła Łękno, który ma być dwupoziomowym skrzyżowaniem. Wskazał, że ten etap budowy obwodnicy ma kosztować około 150 mln zł.

Obwodnica śródmiejska ma połączyć północne i południowe dzielnice Szczecina, omijając centrum miasta. Prace rozpoczęto w 1998 r. i podzielono na dziesięć etapów; pięć z nich już zakończono. Całość ma mieć 9,2 km.

d2q5c54

Podziel się opinią

Share

d2q5c54

d2q5c54